המדינה הודיעה כי בתי הדין הרבניים יקלטו לשורותיהם נשים כיועצות משפטיות – לראשונה בתולדות המוסד הממלכתי. ח"כ עליזה לביא: "צעד חשוב ליצירת מערכת שוויונית וקשובה"

היום, ראשון ה6.5.18 הודיעה המדינה כי בתי הדין הרבניים יקלטו לשורותיהם נשים כיועצות משפטיות – לראשונה בתולדות המוסד הממלכתי. המשמעות הינה עליית מדרגה בשילובן על נשים בערכאת השיפוט הדתי. ההודעה על פתיחת השורות התקבלה במסגרת עתירת מרכז רקמן לקידום האישה באוניברסיטת בר אילן ומכון עתים לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, בדרישה לבטל את האפליה המגדרית שהייתה קיימת עד עתה בתפקידים אלה.

כזכור, ביום ה2.5.2018 עלתה להצבעה במליאה לקריאה טרומית הצעת חוק נוספת של ח"כ לביא (יש עתיד) העוסקת בנושא דומה, והיא הצעת חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) (תיקון – מינוי נציגות ציבור), התשע"ז– 2017 המבקשת לקבוע בחוק את מינויין של נשים כדיינות בבתי הדין הרבניים ההצעה עלתה בעבר בתאריך ה6.12.17 ונדחתה על ידי הממשלה, וגם בעת ההצבעה עליה בתחילת השבוע- 34 חברי כנסת הצביעו בעד, 46 התנגדו והצעת החוק לא אושרה.

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "שהחיינו. צעד חשוב ליצירת מערכת שוויונית וקשובה מעט יותר, שתשרת את כלל הציבור. הדרך עוד ארוכה עד שנראה יישום מלא בשטח, וארוכה עוד יותר עד שנראה גם יועצות הלכתיות, אך צריך להתחיל מאיפשהו."

לדבריה המלאים של ח"כ עליזה לביא יש ללחוץ כאן