המדינה ביקשה מבג"ץ ארכה של חצי שנה לפתרון הגיור

אתמול, שני 17.12.2018 פורסם בחדשות 'כאן' כי המדינה ביקשה מבג"ץ ארכה בת חצי שנה לליבון סוגיית הגיור.

בבקשת המדינה נכתב כי בשל מורכבות הסוגיה והצורך לבחון אותה מול השותפות הקואליציוניות לממשלה, לא היה די זמן לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להשלים את בחינתה. עוד צוין בבקשה כי נתניהו הנחה שהממשלה לא תקדם הצעת חוק כזו או אחרת בסוגיה.

כזכור, בחודש שעבר ביקשה המדינה ארכה עד חודש מרץ לניסוח חוק גיוס חדש – אולם בג"ץ אישר ארכה של חודש וחצי בלבד, עד 15 בינואר. גם בעניין חוק הפונדקאות הוגשה בקשה לדחייה. זוהי למעשה הפעם השלישית שהמדינה מבקשת מבג"ץ דחייה בענייני חקיקה הנושקים לנושאי דת, בגלל בעיות פוליטיות.

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) בנאומו במליאה :"ביום הזה, שמדינת ישראל ביקשה מבג"צ ארכה של חצי שנה בסוגיית הגיור, קשה לי להאמין לאחריות של ראש הממשלה. ראש הממשלה יודע כמוני, שאם לא נפתור את סוגיית הגיור, מדינת ישראל תאבד ממשמעותה כמדינה יהודית ודמוקרטית. ראש הממשלה יודע כמוני, ועכשיו כשר ביטחון הוא יודע את זה עוד יותר טוב, שיש לנו בצה"ל, בסדיר ובמילואים ובכל היחידות, בכל התפקידים, עשרות אלפי חיילים וחיילות, קצינות וקצינים שמדינת ישראל לא מכירה ביהדותם – והם מוכנים למות בשבילה. ראש הממשלה הפקיר את מפתחות הכניסה לעם ישראל בידי אנשים שחלקם בכלל מתנגדים לקיום שלה כמדינה דמוקרטית ואפילו לא מוכנים להיות חלק מהממשלה שלה. כל יום נולדים בישראל 15 תינוקות שאינם רשומים כיהודים. המשמעות של דחייה של חצי שנה למתן תשובה לבג"צ היא לא באמת כי ראש הממשלה רוצה להתכונן ולמצוא פתרון. ראש הממשלה משחק עם בג"צ ומשחק איתנו ומשחק עם עתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "מתחת לרדאר השיגה המדינה דחיה נוספת השבוע בתשובתה לבג"צ הגיור- הממשלה שוב בורחת מהחלטה. צריך להתעורר מהאדישות לעשות מעשה. אם נפתח את הבתים שלנו ואת הקהילות ולכל מתגייר ומתגיירת תהיה משפחה מלווה – הכל יראה אחרת".