המגעים לאיחוד, מפלגת כחול לבן הציגה דרישות העוסקות בדת ומדינה. גנץ: "אנחנו בעד ממשלת אחדות רחבה וליברלית".

אתמול, שלישי 24.9.2019 פורסם בחדשות הערב של 'כאן' כי במהלך שיחות המשא ומתן להרכבת הממשלה, שנערכו בתחילת השבוע בין מפלגות 'הליכוד' ו'כחול לבן', הועלו מטעם מפלגת כחול לבן בעיקר סוגיות בנושאי דת ומדינה.

בין הדרישות שהציבו נציגי מפלגת כחול לבן : תחבורה ציבורית בשבת וכן חקיקת חוק הגיוס, לפי הנוסח שמקובל על שר הביטחון, הנוסח לו התנגדו המפלגות החרדיות בכנסת הקודמת.

בנוסף, ב'כחול לבן' צפויים לבקש גם שינוי ב'חוק המרכולים', העוסק בסגירת מרכולים בשבת, כאשר לפי דרישתם, הסמכויות על סגירת מרכולים בשבת ישתנו כך שבאזורים מסוימים יוכלו בתי עסק לפתוח בשבת. כמו כן, הם צפויים לדרוש חקיקה בנושא נישואים אזרחיים.

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כתב בדף הפייסבוק שלו:

"לאורך מערכת הבחירות שבנו והדגשנו, כי אנחנו בעד ממשלת אחדות רחבה וליברלית שתייצג את כלל החברה הישראלית. הדרך לאחדות שכזו עוברת דרך מהות, דרך הדברים שהבטחנו לציבור. למשא ומתן עם הליכוד כחול לבן מגיעה בלב פתוח ובנפש חפצה. עם זאת, חשוב שכולם ידעו- לא נוותר לא על עקרונותינו ולא על השותפים שלנו לדרך. המסע עוד ארוך אך בסופו אני מקווה שנוביל להקמת ממשלה טובה שתשרת את האינטרסים של מדינת ישראל ותשים את אזרחי ישראל לפני הכל".