הכנסת בחרה את נציגיה לחברות בוועדות למינוי שופטים, דיינים וקאדים. ח"כ סמוטריץ: "מלחמה נגד היהדות האורתודוכסית והרבנות".

היום, רביעי 15.7.2020 הכנסת בחרה את נציגיה לחברות בוועדות למינוי שופטים, דיינים וקאדים. נציגי הקואליציה שנבחרו, הם ח"כ אוסנת מארק מהליכוד וח"כ צבי האוזר מסיעת 'דרך ארץ' לוועדה למינוי שופטים, וח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) נבחר לוועדה למינוי דיינים, לצד ח"כ מרב מיכאלי מהאופוזיציה.

בוועדה למינוי קאדים זכו חברי הכנסת מיכאל מלכיאלי (ש"ס) שזכה ב-101 קולות, וכן חברי הכנסת אוסמה סעדי ומנסור עבאס, חברי הרשימה המשותפת.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) תקף את המפלגות החרדיות ואמר:

"תקציב לישיבות עוד אין, החרדים סובלים מאפליה קשה וסגרים, ועכשיו הקואליציה של החרדים מכרה את הוועדה למינוי דיינים למירב מיכאלי, שבזה לקודשי ישראל וקידשה מלחמה נגד היהדות האורתודוכסית והרבנות. מזל שהחרדים בקואליציה".

ח"כ מרב מיכאלי (העבודה):

"אנחנו צריכות וצריכים דיינים שרואים אנשים כבנות ובני אדם, בלי הבדל צבע עור, ארץ מוצא או מין. דיינים שיודעים למצוא בהלכה איך לאפשר, לא איך לאסור. תודה לחברות וחברי הכנסת על הבחירה בי לוועדה למינוי דיינים. בתי הדין אחראיים לכל אזרחיות ואזרחי ישראל, הם צריכים להתאים לכולןם".

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה):

"אני מודה לחברי הכנסת שנתנו בי שוב את אמונם. העקרון היחיד שיעמוד מול עיניי הוא למנות דיינים יראי שמיים ויראי הוראה".

השר לענייני ירושלים ח"כ רפי פרץ תמך באיילת שקד ואמר:

"‏מינוי דיינים הוא נושא חשוב מאוד עבור הציונות הדתית. ‏איילת הוכיחה בעבר כי זהו נושא חשוב עבורה ואני משוכנע שכך גם היא תפעל בעתיד".

ח"כ מיכל קוטלר וונש (כחול לבן) התייחסה גם היא לוועדה למינוי דיינים בריאיון לאתר 'סרוגים' ואמרה:

"אני בטוחה שיש מקום למינוי דיינים מהציונות הדתית. לדעתי הנס שהיא מדינת ישראל חייבת להתחיל לקיים את הדיון החשוב על זהותה היהודית והדמוקרטית – ולנו, המגזר הדתי, יש את האחריות הכי גדולה לכך. ילדיי לומדים במוסדות הציונות הדתית ואני גאה להשתייך בה – ומתוך זה אני גאה להשתייך אליה. מתוך זה אני מרגישה מחוייבות מאד גדולה לקחת אחריות ולהוביל את השיח החיוני על החיבור בין הזהות היהודית והדמוקרטית. לא נוכל לעשות הכל בממשלת האחדות הספציפית הזאת, אבל נוכל להתחיל בתהליכים".

ח"כ תהלה פרידמן (כחול לבן) צייצה בחשבון הטוויטר שלה:

"ברכות חמות לחה"כ ‎מרב מיכאלי על הבחירה לוועדה למינוי דיינים. הלוואי ותצליחי לקדם מינוי דיינים שחמלתם קודמת ליראתם, ושיפעלו לשחרור עגונות, מסורבות גט וקורבנות אלימות במשפחה. הצלחתך היא לגמרי ולחלוטין, הצלחתנו".