הכנסת אירחה את חב"ד לטקס הוקרה רשמי שיזמה ח"כ שולי מועלם. ח"כ תמר זנדברג: "יש הדרת נשים והדתה ויש מאבק של מי שנלחמים במחיצות ונאבקים לשוויון מגדרי".

אתמול, שני 02.07.2018 ביוזמה משותפת של ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) יחד עם אגודת חסידי חב"ד, התכנסו שרים וחברי כנסת מכל סיעות הבית להוקיר את פועלה של תנועת חב"ד ושל הרבי מלובביץ' .

יו"ר סיעת מרצ ח"כ תמר זנדברג: "הכנסת אירחה היום את חב"ד לכנס הוקרה רשמי שיזמה שולי מועלם. אותו ארגון שרק לפני שבוע הציב מחיצות בין גברים לנשים בלב תל אביב. אותו ארגון שפעיליו מחלקים סוכריות לילדים מחוץ לבתי ספר תמורת ״מצוות״. ומי התייצב לכבד את הארגון המסיונרי? ראשי המפלגות החילוניות באופוזיציה, גבאי ולפיד. לפיד וגבאי שוב שכחו מה זה להיות חילונים. שלא נתבלבל, אין פה אמצע. יש שני צדדים. יש הדרת נשים והדתה ויש מאבק של מי שנלחמים במחיצות ונאבקים לשוויון מגדרי. היום לפיד וגבאי בחרו את הצד הלא נכון, והפקירו את הציבור החילוני כולו.רק אתמול גבאי אמר על כנס שעוסק בילדים(!) תחת כיבוש שהוא "ממש לא אוהב את הכנס הזה, ולא מתכוון להגיע אליו"; לעומת זאת, לחב"ד הוא שמח להגיע; רק היום מציל לפיד את הקואליציה של נתניהו ותומך בחוק גיוס שהוא כל כולו ישראבלוף; רק לפני כמה חודשים אמר גבאי "שאין יהודי שלא מאמין באלוהים"; רק לפני שנה אמר לפיד "שאין הדתה. בהתחנפות הזאת אתם מפקירים ציבור שלם שהוא רוב במדינת ישראל. מי שאחר כך מתפלא כיצד המיעוט שולט בו, הסיבה פשוטה: הנציגים של פשוט לא שם בשבילו".

ח"כ שולי מועלם- רפאלי (הבית היהודי): "בתי חב"ד בעולם הפכו עוגן לכל ישראלי ויהודי,  פועלים לחיזוק הזהות היהודית מול תופעת ההתבוללות שהגיעה לממדים מפלצתיים. גם בארץ שליחי חב"ד פועלים בתחומי הזהות היהודית, חינוך ומפעלי צדקה וחסד – והכל במסירות רבה ולרוב בתנאים לא פשוטים. המילים שחזרו על עצמן שוב ושוב הן דאגה לכלל , ראיית כל יהודי כעולם מלא, פועלן הברוך של נשים , קבלת כל אדם במאור פנים ובעיקר הדאגה לשלמות העם, שלמות הארץ ושלמות התורה הם מהמעט שאנחנו לומדים מהרבי ומחב"ד".

ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת): "סבא שלי היה חסיד חב"ד יעקב אלטר מראשי חב"ד בתל אביב. מאוד אהבתי את סבא שלי ובתור ילד הוא היה לוקח אותי לבית הכנסת של חב"ד בנחלת שבעה, ואני קרוי על שם האדמ"ור האמצעי דוב בר. אני רוצה להביע הערכה על הפעילות של חב"ד והיא העזרה והתמיכה שלכם ושלכן לישראלים שנמצאים בכל מיני מקומות בעולם שלפעמים נמצאים במצבים של קושי. אני מכיר לא מעט מקרים שבית חב"ד היה בית חם של תמיכה וחום בלי קשר לשאלות של דת ואמונה, ומגיעה לכם על זה תודה. הדברים האלה זוכים להכרת תודה והערכה. יישר כח. אני מאחל שתמשיכו את הפעילות היפה והברוכה הזאת".