החלו ההכנות בממשלה לקראת אירוע האירוויזיון שצפוי להתקיים במוצאי שבת. ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה): "לא נאשר חילול שבת באירוויזיון"

יו"ר 'יהדות התורה' וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה), העביר לשרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) מסר לפיו מפלגתו לא תעבור לסדר היום במידה והשבת תחולל במסגרת אירועי ה'אירוויזיון' הצפויים להתקיים בעוד כשנה בירושלים. 

אתמול, ראשון 13.05.2018 החלו בממשלה להיערך לקראת אירוע ה'אירוויזיון', אירוע בו ישתתפו משלחות מרחבי אירופה לתחרות המוזיקלית השנתית. האירוע צפוי להתקיים במוצאי השבת, כאשר המשמעות היא חילולי שבת בהכנות לאירוע. בשעות האחרונות העלו בכירים בממשלה את הנושא.

סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה): "יש להיערך לאירועים מראש בתקווה למנוע את חילולי השבת. לא נאשר חילול שבת באירוויזיון".

שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב (הליכוד): " כדי לא לחלל שבת נסיים את החזרה הגנרלית שעה לפני כניסת שבת. אנשי ליצמן שוחחו איתי והזהירו שלא יעברו הפעם בשתיקה על חילול שבת".

שר התיירות ח"כ יריב לוין (הליכוד): "במידה ויאלצו לחלל את השבת בכדי לקיים את האירוע – הרי שכך ייעשה, אך כמובן המטרה היא לצמצם חילולי שבת ככל שאפשר".