הוסרו מאתר החינוך מערכונים של 'היהודים באים'. ח"כ בוסו: "מודה לשר החינוך שנענה לפנייתי".

במהלך סוף השבוע, שישי 31.7.2020 פורסם באתר החדשות החרדי 'כיכר השבת' כי בעקבות פניית ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) לשר החינוך יואב גלנט בדבר "דברי כפירה ולעג" בהמלצות צפיה של משרד החינוך, הוסרו הקישורים למערכונים מתוך סדאת הטלוויזיה של תאגיד השידור כאן, היהודים באים.

פנייתו של ח"כ בוסו נמסרה ביום שני השבוע, ואליה הצטרפה שאילתא דחופה שהגיש חברו לסיעה, ח"כ משה ארבל, ובה הם מפצירים בשר החינוך להסיר תכנים של הסדרה מהאתר, אחרי ביקורת ציבורית שנשמעה השבוע גם מחברי הכנסת משה אבוטבול ובצלאל סמוטריץ׳ ואף הצעת חוק של ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) להפריט את התאגיד, בין השאר בעקבות הסדרה מעוררת המחלוקת.

עם הסרת התכנים מאתר המשרד, פרסם ח"כ בוסו הודעה ובה נכתב:

"אני מודה לשר החינוך יואב גלנט שנענה לפנייתי והתייחס ברצינות לתכנים המסיתים שהועלו באתר משרד החינוך, באמצעות קישור באתר המאפשר לעובדי הוראה לקחת תכנים פוגעניים המציגים את הקדוש מכל לעם היהודי באופן דורסני, ובשל כך הוסר התוכן מאתר המשרד. אני סמוך ובטוח שאם היה צוות בבקרה המזוהה עם המסורת לא הייתה נופלת השגגה הזאת מתחת ידם, מוטב שבמשרד החינוך ישקלו ברצינות למנות לצוות הבקרה גורמי מקצוע שידעו לכבד את רגשותיהם של עוד מגזרים ,ושנזכה להרבות בימים אלו באהבת חינם עם צאת צום תשעה באב, ונציג לעם ישראל את הקול המאחד ולא את המפריד".