הוועדה המיוחדת לפניות הציבור בראשות ח"כ ישראל אייכלר התכנסה לדון בפניות הציבור בנושא טיסות אל על בערבי שבת. ח"כ ישראל אייכלר:"במקרה שיש ספק קל של חילול שבת אסור לצאת לדרך."

אתמול, שלישי 4.12.2018 הוועדה המיוחדת לפניות הציבור בראשות ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) התכנסה לדון בפניות הציבור בנושא טיסות אל על בערבי שבת.

בוועדה נכחו יו"ר וועדת הרבנים למען השבת הרב יצחק גולדקנופף וסמנכ"ל לקוחות ושירות באל על אמיר רוגבסקי.

 

כזכור, לפני כשלושה שבועות טיסת 'אל על' אשר המריאה מניו יורק והייתה אמורה לנחות בישראל ביום שישי, נאלצה לבצע נחיתה בלתי מתוכננת ביוון מהחשש כי תיאלץ לנחות בשבת.

יו"ר הועדה ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה): "הכתבות שפורסמו באמצעי התקשורת בשבת היו שקריות, הוועדה קיבלה את תשובת אל על שזה לא בא ממנה, אבל הציבור סבל מהסתה באמצעי התקשורת ולא שמענו הכחשה מספיק גורפת ומספיק חזקה. הוועדה שמעה כי טרם הסתיימה בדיקותיה של הוועדה מטעם חברת אל על בעניין הטיסה, ובאופן עקרוני אני אומר כמו בתנאי בטיחות הטיסה יש ספק או אין ספק כך לגבי השבת אם אי אפשר לנסוע לא נוסעים. אני פונה לאל על להסדיר נהלים חדשים ומדיניות ולהעביר גם הכשרה לדיילים ולמנהלים שנוגעים לציבור שומרי השבת וגם לעניים התפילות. וגם לגבי הנשים שזכויותיהן נרמסות כשהן רוצות לשבת בנפרד לא ליד גבר, צריך לאפשר להן זאת. זכות האישה לשבת לא ליד גבר במיוחד ביום המאבק על זכויות האישה. כמו שבספק אירוע ביטחוני, אפילו ספק קל, המטוס לא ימריא, כך אתם צריכים לראות את הספקות של חילול שבת ובשום מקרה כזה לא להמריא. באשר לנוסעים שעברו עוגמת נפש, יש לפצות אותם באופן ראוי, כזה שיוכיח את התנצלותה הכנה של החברה".

לקריאת דבריהם של שאר הדוברים בוועדה יש ללחוץ כאן