הגרעין התורני 'אופק' מזמין משפחות דתיות להצטרף לקהילה מתחדשת בתל אביב. ח"כ תמר זנדברג: "לא יתכן שהמדינה מתקצבת עמותות דתיות שמיישבות דתיים במרכז תל אביב בשביל לעשות הדתה".

במהלך שבוע שעבר פורסם ברשתות החברתיות הזמנה להצטרף אל הגרעין התורני 'אופק' בתל אביב. הגרעין התורני מזמין אנשים להצטרף אל הגרעין בתל אביב ובתמורה, להנות ממלגה גבוהה, מוסדות חינוך תורניים, מעון מסופסד לפעוטות, ליווי וסיוע במציאת עבודה, מגוון פעילויות קהילתיות וקהילה מתחדשת.

ח"כ תמר זנדברג (מרצ): "רוצים לגור בת"א? אם אתם חילונים, זה סיפור יקר. תצטרכו לעבוד קשה בשביל זה. מתנחלים ורוצים לשטוף לחילונים את המוח? אז למה לא אמרתם. המדינה מוכנה לשלם לכם כדי שתסכימו לעבור לת"א. בזמן שתושבי תל אביב משלמים את שכר הדירה הגבוה בישראל ונאבקים כלכלית כדי לחיות בה, הגרעין התורני "אופק" קורא לימין המתנחלי ליישב את תל אביב ולזכות לשורת הטבות מהמדינה. הטבות שתושבי תל אביב יכולים רק לחלום עליהן: מלגה גבוהה, ליווי וסיוע במציאת עבודה, סבסוד מעונות – רק תבואו להחזיר את העיר בתשובה, המדינה כבר תשלם על ההוצאות שלכם. ומי עומד מאחורי זה? התמיכה הממשלתית בגרעין "אופק", הגיעה ב-2017 ישירות ממשרד החקלאות של אורי אריאל, מהבית היהודי. לפני שנה קבע מבקר המדינה שאריאל, בשבטו כשר החקלאות, העביר עשרות מיליוני שקלים מכספי המדינה לעמותות דתיות שמזוהות עם תקומה והבית היהודי. אגב, אחד מחברי הוועד בגרעין "אופק" הוא נועם קליין, מנכ"ל עמותת "חברותא", שקיבלה יותר מחצי מיליון שקל ב-2017 ממשרד החינוך של בנט. חבר ועד אחר ב"חברותא" הוא עקיבא סמוטריץ', אח של בצלאל, עוד ח"כ בבית היהודי. כך בנט, אריאל והבית היהודי מעבירים את הכסף שלכם מהמשרדים שלהם – כדי להחזיר את תל אביב בתשובה. לא יתכן שהמדינה מתקצבת עמותת דתיות, שמיישבות דתיים במרכז ת"א, בשביל לעשות הדתה – בזמן שהם מספרים שאין להם כסף לנכים, לקשישים ולפיקוח על פעוטונים. כשהמטרה היא לשטוף לחילונים את המוח, מוצאים את התקציב למעון מסובסד ומלגות. הם יטענו שהמטרה היא "לגוון את האוכלוסייה", אבל הם הרי לא חושבים לגוון התנחלויות בתושבים ערבים, או לגוון את בני ברק ובית שמש בתושבים חילונים. גיוון לא מעניין אותם, רק קידום ההדתה של בנט. מרצ מודיעה חגיגית: נעשה הכול כדי לבטל את המימון של גרעינים תורניים שנועדו לשטוף את המוח לתושבים חילוניים. הדתה ויישוב דתיים בכוח ביישובים חילונים – לא תהיה על חשבוננו".