דיון ועדת הפנים בנושא הפליית יהודים בהר הבית הופסק בעקבות התפרצויות והתבטאויות קשות מצד חברי הכנסת הנוכחים

יו"ר הועדה דוד אמסלם התריע בפני חברי הכנסת מספר פעמים לפני שהפסיק את הדיון. עוד לפני שהופסק הדיון אמר ח"כ זוהיר בהלול כי הוא "מצר על העיתוי של הדיון, אנחנו על סיפו של חודש הרמדאן ולפעמים במקום להיות צודק צריך להיות חכם. משטרת ישראל, כוחות הביטחון וראש הממשלה יוצאים בצעדים שמנסים להרגיע את הנושא ואני מברך על כך. הדיון הזה עיתוי אומלל.

בידיעה עקרי הדברים, פרוטוקול הועדה המלא יצורף כאשר יפורסם.  

ועדת הפנים – דיון בנושא הפליית יהודים בהר הבית – 16.06.15
נוכחים:

יו"ר הועדה ח"כ דוד אמסלם –ליכוד

ח"כ יינון מגל – הבית היהודי

ח"כ זוהיר בהלול – המחנה הציוני

ח"כ ג'מאל זחאלקה – הרשימה המשותפת

ח"כ מסעוד גנאים – הרשימה המשותפת.

ח"כ מיקי זוהר – הליכוד

ח"כ שרון גל – הבית היהודי

ח"כ דני עטר – המחנה הציוני

להלן עקרי דברי חברי הכנסת:

יו"ר ח"כ דוד אמסלם: אני מחוייב להביא את הדיון המדובר בפתחה של הועדה, אך לא ארשה שהוא ייגרר למקומות לא ראויים. אני מבקש מכל דובר כאן לחשוב על כל מה שההוא אומר ולהימנע מלהגי אחד לשני.

ח"כ ינון מגל: הדיון הזה נובע משבירת הסטטוס קוו ע"י גורמים מוסלמים, שמפריעים בצורה אלימה לתפילת יהודים בהר הבית. כמובן שזה משקף את הצורה של הדת המוסלמית לכבד דתות אחרות בהיסטוריה. המטרה שלי בדיון הזה היא שכמה שיותר יהודים יגיעו להתפלל הר הבית.

ח"כ מיקי זוהר:  אני מכבד את הרצון של המוסלמים להתפלל בכל מקום ואני מבקש שיבדו את הזכות שלי כמי שנולד יהודי לעשות זאת בוודאי מדינת ישראל. 

ח"כ מסעוד גנאים: מה אם מוסלמים בעזה שרוצים להגיע להר הבית? אתם מונעים מהם. אתם כובשים.

ח"כ מיקי זוהר: אתם הכובשים. אני כאן כבר 3500 שנה.מחינתי, וחרי הכנסת הערבים מוזמנים לדוק אותי בעבר ובעתיד,כל אחד מעוניין ויכול לפנות לבורא שלו בכל מקום , אני מבקש שיכבדו את הדת שלי.

ח"כ זוהיר בהלול: שמח על הסובלנות שגילית לדת המוסלמית בדבריך. אבל אני מצר על העיתוי של הדיון, אנחנו על סיפו של חודש הרמדאן ולפעמים במקום להיות צודק צריך להיות חכם. משטרת ישראל, כוחות הביטחון וראש הממשלה יוצאים בצעדים שמנסים להרגיע את הנושא ואני מברך על כך. הדיון הזה עיתוי אומלל. 

ח"כ ג'מאל זחאלקה: אין בעיה לאף אחד להגיע לאל אקצה יש בעיה עם ביקורים פרובוקטיביים שמנסים לחלק את אל אקצה. לא יהיה דבר כזה. יישפך דם!

ח"כ שרון גל: אתה מאיים? מה זה צריך להיות. אתה לא תאיים על אף אחד פה. מי פה הריבון?

ח"כ ג'מאל זחאלקה: אני לא מאיים, תלמד עברית. אני אומר שמי שיירצה לחלק את אל אקצה בכוח הוא שופך דם לא יהיה פה כמו במערת המכפלה בחברון. 

בנקודה זו התפרצו נוכחים רבים לדברי ח"כ זחאלקה. ח"כ דוד אמסלם, יו"ר הועדה, אמר כי יפסיק את הדיון אם לא תפסק ההתנהלות.

ח"כ ג'מאל זחאלקה: כן תודה תגן עליי מהפאשיסט הזה.

ח"כ שרון גל: פאשיסט? אתה מחבל! 

ח"כ מסעוד גנאים: תחזור בך.

ח"כ שרון גל : לא אחזור בי.

כאן סיים יו"ר הועדה את הדיון. ההתפרצויות המשיכו כאשר ח"כ שרון גל וח"כ ג'מאל זחאלקה ממשיכים את העמות המילולי ביניהם.