דברים שאמר ח"כ משה גפני בראיון לעיתון "יתד נאמן"

"כשהגיעה אלי פנייה להעביר קיצוץ רוחבי הכולל קיצוץ של 350 מיליון שקל (!) בתקציב הישיבות שהמדינה אישרה, לכאורה, מה הציבור מצפה שאעשה, שאצעק 'לא אתן לקיצוץ לעבור, זו אנטישמיות!'. זו אכן אנטישמיות, אך לא יצאתי על כך בפרסום של מילה וחצי מילה, כלום. לקחתי את הקיצוץ הרוחבי, שמתי בפח והמשכתי הלאה.
היעד שלנו הוא לשמור על היהדות החרדית, לשמור על התורה, לשמור על תלמידי הישיבות, לשמור על החינוך הטהור, על זה המלחמה, יש לנו מאבק על הכל, זה סדר העדיפות…
אני נמצא בקשר כל העת עם משרד הביטחון ושלטונות הצבא, אתם לא יכולים לתאר לעצמכם בפני איזו סכנה אנו נמצאים. עברו הקריטריונים של הישיבות בנושא שאם בחור קיבל צו גיוס ולא יתייצב יפסיקו להעביר את התקציב עבורו. אם לא יהיה חוק טוב ללא פשרות, זה תלוי רק בנו! וכך גם במשרד החינוך ובמאבקים בכל החזיתות למען היהדות הנאמנה."

"רואים את בני-ברק, היכן שאני פוגש אנשי כלכלה שנמצאים בשלטון המרכזי אומרים שהעיר צעדה צעד עצום קדימה. פשוט לא יאומן. עיד שרואים אור בקצה המנהרה ויתכן שבעוד שנים לא תהא זקוקה לחסדי השלטון המרכזי. העיר עוברת שדרוג בלתי רגיל שלא רואים בערים אחרות. אותו דבר מודיעין עילית, אין דמיון בין המקומות, אבל יש דבר אחד ברור, במודיעין עילית, ה'כולל' הגדול ביותר במדינה, משלמים משכורות, העיר נמצאת בפיתוח בלתי רגיל של בנייה ושל מוסדות חינוך, בגידול חסר תקדים של כיתות חדשות הנולדות מדי שבוע והעיר מתנהלת ללא כל בעיה.
בין ראשי הערים לא בטוח שכולם למדו ליבה ולא באוניברסיטה. אני יכול להראות לכם ראשי ערים שעברו את כל המסלול שמטיפים לנו לפי מתכונת משרד החינוך, בחינות מיצ"ב, ליב"ה, אוניברסיטה, הוצאת תואר, והתנהלותם מבישה ורחוקה מאוד מראשי הערים שלנו המהווים דוגמא שאפשר לעשות הכל ללא כל הלימודים והתארים הללו תוך הבאת פתרונות כלכליים וניהול מוצלח. אגבף בוועדת הכספים, הטובים ביותר, לא מדבר על ראשי וועדות, היו שני חברי ועדה הרבה שנים, ח"כ אורון ממר"צ ובייגה שוחט, אף אחד מהם ללא תואר.
כשעשיתי את חוק בנק ישראל היה לנו דיון כבד ובסוף שיניתי לכך שלא כולם יהיו חייבים הוצאת תואר כדי שאם יחפצו להכניס את אורון ממר"צ הרי אין לו תואר, ונגיד הבנק הסכים. נהייתה עבודה זרה של תארים. אנו חיים בדבר כזה שהוא בלתי מתקבל על הדעת.
הסתובבתי עם פתק של שמונה דברים מרכזיים שעשתה הממשלה עבורנו כשהיינו באופוזיציה והיא לא הייתה צריכה אותנו, היה להם רוב יחד עם ש"ס. אחד מהם היה חוק שהעבירה 'יהדות התורה' שישיבות קטנות לא ילמדו לימודי חול. כך כתוב בספר החוקים של מדינת ישראל. אפילו לא חצי שעה. אני רק מהרהר אם היינו מצליחים להעביר את החוק בממשלת ליכוד.

"אנחנו עכשיו בצרות גדולות עם בחורי ישיבות שלא הצלחנו להעביר חוק משום שהחוק לדחיית גיוס בני הישיבות הגיע לשלהי הכהונה של הקדנציה הנוכחית. אנשים חושבים על הבחירות ומי שטרפד הכל זו 'ישראל ביתנו', לא מהשמאל, לא מהמרכז, אלא מהימין.
אמרתי בכנסת, מה היה קורא אם אולמרט היה רה"מ, הוא היה דופק על השולחן ואומר: החלטתי שאיני הולך לפלג את העם, הרי לא יגייסו את בחורי הישיבות בכפייה ולא בשום דרך אחרת ולא יפסיקו תקציבים לישיבות. א"א לקחת עם ולפגוע באמונתו. אין מציאות כזו בעולם המערבי, בעבר כך אירע רק בדיקטטורות. אצל אולמרט לא, אבל אצל ביבי כן. לא בגלל שכך הוא רוצה, אלא, משום שהוא מפחד מהתקשורת שמגבה את הממשלה ההיא ולא מגבה את הממשלה הנוכחית.

"אני נמצא 24 שנים בכנסת, הקדנציה הנוכחית הייתה הטובה ביותר מבחינת היהדות החרדית – יהדות התורה, גם בנושא התקציבים.
לדוגמא, כשהגיעה אלי פנייה להעביר קיצוץ רוחבי הכולל קיצוץ של 350 מיליון שקל (!) בתקציב הישיבות שהמדינה אישרה, לכאורה, מה הציבור מצפה שאעשה, שאצעק 'לא אתן לקיצוץ לעבור, זו אנטישמיות!'. זו אכן אנטישמיות, אך לא יצאתי על כך בפרסום של מילה וחצי מילה, כלום. לקחתי את הקיצוץ הרוחבי, שמתי בפח והמשכתי הלאה. כשקרא לי אה"מ, אמרתי לו שבחשבון פשוט הפירוש של קיצוץ רוחבי הוא בכל המקומות. אין סקטור ביהדות החרדית שבקדנציה הזו קיבל פחות, אלא שאיני מנקר עינים בכותרות שאין בהן צורך.
גם העברת התקציבים לצורך הקמת העיר חריש שהעברתי בועדה ב-37 שניות לאחר שפנה אלי אטיאס בנושא. לאחר מכן הגיעה אלי חברה בוועדה נציגה מטעם אחת המפלגות ותהתה אודות מחר למשתכן וכו', אולם היא לא עשתה מכך דבר, משום שהנושא לא פורסם. על הציבור להבין שהשתיקה הציבורית אינה פירושה שאני שותק.

"יש מחלוקות ביהדות החרדית, אולם בדברים המשמעותיים פעלנו יחד לגמרי, למשל תקפתי מאוד את ש"ס על כניסתה להסתדרות הציונית. דבר זה לא היה קורה ביהדות התורה.

"היעד שלנו הוא לשמור על היהדות החרדית, לשמור על התורה, לשמור על תלמידי הישיבות, לשמור על החינוך הטהור, על זה המלחמה, יש לנו מאבק על הכל, זה סדר העדיפות…
אני נמצא בקשר כל העת עם משרד הביטחון ושלטונות הצבא, אתם לא יכולים לתאר לעצמכם בפני איזו סכנה אנו נמצאים. עברו הקריטריונים של הישיבות בנושא שאם בחור קיבל צו גיוס ולא יתייצב יפסיקו להעביר את התקציב עבורו. אם לא יהיה חוק טוב ללא פשרות, זה תלוי רק בנו! וכך גם במשרד החינוך ובמאבקים בכל החזיתות למען היהדות הנאמנה."

_____________________________1

_____________________________2

_____________________________3

_____________________________4

שינוי גודל גופנים