דבריה של ח"כ יפעת קריב ממפלגת "יש עתיד" מתוך נאום הפתיחה שלה בכנסת

"…לצד העשייה המקצועית, בחרתי בדרך של מעורבות קהילתית בשני רבדים: מעמד האישה ושלטון מקומי. כחברת מועצת העיר הוד השרון, עמדתי בראש סיעה חברתית חינוכית בעיר, ופעלתי לקידום נשים לעמדות מפתח והשפעה, ומוקדי קבלת החלטות. פעלתי במהלך שנים בדרכים רבות, מתוך אמונה, על מנת לחזק את מעמדן האישי החברתי והכלכלי של נשים.
אנו נמצאים בפתחו של חודש אדר, בו אנו מעלים על נס את מקומה של האישה בחברה הישראלית. מימי אסתר המלכה ודבורה הנביאה, מימי חנה סנש ושותפתה לדרך שוריקה ברוורמן , שהייתה ממקימות חייל הנשים בצה"ל והלכה לעולמה בשיבה טובה השבוע.
אנו רואים את כוחן של נשים, את עוצמתן ותושייתן ברגעי משבר ורגעי קושי לאומיים. בדרכן, נשים תורמות באופן משמעותי לבניית המדינה ולקידומה בתחומי המדע, המשפט, החינוך, הביטחון, הבריאות, החקלאות, קליטת העלייה….ובעצם בכל תחום אפשרי.
הנתונים מראים שמאז קום המדינה, לא גדל במידה ניכרת שיעורן של הנשים הנושאות בתפקידים ניהוליים בעולם הציבורי בישראל. וייצוגן בתפקידים בכירים בכנסת ובמפלגות, ברשויות המקומיות, בשירות המדינה, באוניברסיטאות ובעולם העסקים עדיין נמוך:
בכנסת ה- 19 רק עשרים ושבע נשים יכהנו כחברות כנסת.
ב- חמש מפלגות כלל אין נשים ברשימה! ובחלקן אף אין לנשים זכות להתמודד כשוות בין שווים.
רק חמש נשים הן ראשות עיר מתוך 256 רשויות !
רק כ-350 נשים מכהנות כחברות מועצת עיר מתוך כ- 3000 חברים!
ובשליש מכלל הרשויות המקומיות בישראל – נשים לא מכהנות כלל במועצת העיר!
בנוסף, על אף המודעות הציבורית הגוברת לנושא מעמד האישה. אירועי אלימות נגד נשים הינם תופעה שכיחה וחמורה. כ-200 אלף נשים בישראל חיות כיום בפחד ובטרור! מאוימות בתוך ביתן.
כמנהיגים, כמחוקקים, וכנבחרי ציבור, אסור לנו להישאר אדישים !
החברה שלנו אינה יכולה להכיל תופעות של יחס משפיל ומפלה לנשים. אין כל דרך להשלים ולעבור לסדר היום מול הדרת נשים, בכל תחום בחיינו, בחברה של המאה העשרים והאחת.
אני מתחייבת לפעול בנחישות למען מעמדן של נשים בישראל, בחקיקה ואכיפה, ולהקדיש ממרצי וזמני לטיפול בנושא חשוב זה."      

לטקסט המלא באתר מפלגת "יש עתיד" לחץ/י כאן