גנץ בבקשה מבג"צ לדחות את מועד חקיקת חוק הגיוס. לפיד: "נכנע לדרישות החרדים בעניין הגיוס לצה"ל".

אתמול, שלישי 9.6.2020 פורסם כי ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון ח"כ בני גנץ (כחול לבן) ביקש מבג"צ לדחות את מועד ההחלטה של חוק הגיוס לחודש ספטמבר.

כזכור, חוק הגיוס, דורש חקיקה זריזה עם דד ליין של בג״צ, אשר לפיו יש לחוקק אותו בכנסת ולהעביר אותו בשלוש קריאות עד ליום שלישי הבא 16.6.2020.

בימים האחרונים התנהלו שיחות בנושא בין שר הביטחון בני גנץ לבין גורמים בסיעות החרדיות. על השולחן העלו את האפשרות לחוקק את חוק הגיוס כפי שעבר בקריאה ראשונה בהתנגדות החרדים, ואז להכניס את התיקונים כפי שסוכמו בהסכם הקואליציוני בהמשך הקדנציה, ובהם קביעת היעדים ופקיעת החוק רק בכפוף להחלטת הממשלה.

אלא שהגורמים החרדים שעסקו בנושא, השר אריה דרעי ונציגו אריאל אטיאס, חברי הכנסת משה גפני וסגן השר אורי מקלב, הביעו התנגדות לכך ודרשו כי החוק יעבור עם התיקונים – מהלך שדורש ימים של דיונים והצבעות מחודשות על החוק. כאשר, כאמור, השבוע שנותר לא יספיק להשלמת המהלך.

לכן,  פנה היום שר הביטחון גנץ לבג"צ וביקש הארכה שישית בחקיקת חוק הגיוס.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד-תל"ם) הגיב לפרסום וצייץ בחשבון הטוויטר שלו:

"‏זה מעציב מאוד לראות רמטכ"ל לשעבר מבקש מהמדינה זמן כדי לנסות להסביר למה הוא נכנע לדרישות החרדים בעניין הגיוס לצה"ל. השווין בנטל ייקבר קבורת חמור. רק הפראיירים ימשיכו לשרת וכל זה בחסות שר הביטחון גנץ ושר החוץ אשכנזי".