גדעון סער בריאיון ל'ידיעות אחרונות': "בפונדקאות של גברים הומוסקסואלים אני תומך, לא יכול להבטיח לגבי נישואי גאים".

במהלך סוף השבוע, שבת 16.1.2021  פורסמה כתבה בעיתון ידיעות אחרונות עם יו"ר מפלגת התקווה החדשה גדעון סער. במהלך הריאיון התייחס לחוק המרכולים ולסוגיית זכויות הלהט"ב.

ש: אתה מצטער על חוק המרכולים, שמזוהה איתך באופן מוחלט? זה צייר אותך כמישהו שנלחם נגד זכויות תושבי תל־ אביב לחיות בעיר באופן ליברלי?

"קודם כל, אני מתנגד לכל כפייה ואני יכול להתחייב בפני אזרחי ישראל שאני לא אתן יד לכפייה דתית. עכשיו, לעניין מה שהיה: בחוק המרכולים בכלל לא הייתי בכנסת ישראל. הייתי ב־2014 שר הפנים כשבא חוק העזר הראשון של עיריית תל־אביב, וכשר שאף פעם לא בורח מהחלטות, הייתי צריך לקבל החלטה לגבי אותו חוק עזר. לא אישרתי את סעיף המרכולים משום שהסעיף הובא בצורה שלא ניתן היה לאשר כי עיריית תל־אביב רצתה לאשר את מפת הפרת החוק שהייתה לפני חקיקת חוק העזר, לתת עדיפות למי שהפר את החוק. לא אישרתי להם. העירייה עתרה נגד ההחלטה, ובעצמה הלכה ותיקנה את חוק העזר וקבעה קריטריונים ובעצם קיבלה את עמדתי כפי שהיא ותיקנה בהתאם. אף שר פנים אחריי לא החליט בנושא, וכתוצאה העירייה הגיעה לבג"ץ, ובג"ץ אישר, ואז הממשלה הלכה וחוקקה את חוק המרכולים. אני כבר לא הייתי בכנסת. אגב, היחידה שהתנגדה לחוק המרכולים הייתה שרן השכל, שהיא היום חברה ברשימה שלנו".

ש: איפה אתה עומד כיום לגבי זכויות להט"בים, כולל נישואים ופונדקאות?

"בפונדקאות של גברים הומוסקסואלים אני תומך. אני מתנגד לאפליה שקיימת בחוק הקיים שנגיד נשים מאותו מין יכולות וגברים מאותו מין לא יכולים. לצערי אני לא יכול להבטיח אותו דבר לגבי נישואי גאים, אבל מאחר שאנחנו תנועה חדשה, אנחנו עוד נקיים דיון פנימי, ולפני הבחירות נפרסם מצע ולא יישאר שום סימן שאלה".

לקריאת הריאיון המלא יש ללחוץ כאן