ח"כ גינזבורג ביום הזיכרון הטרנסג'נדרי:"לא צריך להיות תומך נלהב של קהילת הלהט"ב כדי להזדהות עם דרישתם הצודקת של טרנסים".

אתמול, שלישי 19.11.2019 נאמו בהלך המליאה חברי כנסת איתן גינזבורג ויעל גרמן מטעם מפלגת כחול לבן וזאת, בעקבות ציון יום הזיכרון הטרנסג'נדרי העולמי.

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן):

"חבריי חברי הכנסת, מחר יחול יום הזיכרון הטרנסג'נדרי העולמי לזכר אלו שנרצחו רק בגלל היותם מי שהם. הקהילה הטרנסית בישראל מונה עשרות אלפי ישראלים, והיא אחת הקהילות השקופות המופלות ביותר בארץ. רוב הטרנסג'נדרים בישראל חווים אלימות; יותר ממחציתם חווים נידוי במשפחה; 40% מהם ניסו להתאבד לפחות פעם אחת. אני אחזור על הנתון הזה: 40% מהטרנסים בישראל ניסו להתאבד לפחות פעם אחת. נסו לדמיין כיצד מרגיש טרנסג'נדר שבכל פעם שהוא הולך ברחוב הוא נתון להטרדות משפילות מצד עוברי אורח, להתייחסות מבזה מנותני שירותים, ואפילו מאלימות קשה, והכול רק בגלל שהוא העז לחיות את חייו על פי בחירתו האישית. לא צריך להיות תומך נלהב של קהילת הלהט"ב כדי להזדהות עם דרישתם הצודקת של טרנסים וטרנסיות שנתייחס אליהם בכבוד כמו אל בני אדם, ובטח לא מתוך רחמים, כאילו היו חסרי מזל. זוהי הדרישה הבסיסית של הטרנסים והטרנסיות, וזו לא בקשה, זו דרישה. דרישה צודקת, דרישה לחיים בכבוד. חביב אדם שנברא בצלם, כי בצלם אלוהים עשה את האדם".

ח"כ יעל גרמן (כחול לבן):

"אני רוצה להצטרף לקריאה של חברי איתן גינזבורג ולהזכיר לכולם שמחר יתקיים היום הבין-לאומי לטרנסג'נדרים, ואני מבקשת מכל חברי הכנסת לחשוב על כך, ואם באמת הם תומכים באוכלוסייה שמודרת, ששקופה, שמופלה תזכירו את היום הזה, דברו על הטרנסג'נדרים, דברו על מצבם. זוהי אוכלוסייה שלא מוכנים להשכיר לה דירות; זו אוכלוסייה שלא מוכנים להעסיק אותה. כאשר מעסיקים אותם, 57% מהם מקבלים שכר מינימום; זוהי אוכלוסייה שלמעלה מ-75% סופגת יום-יום עלבונות מילוליים, וקרוב ל-60% סובלים מאלימות פיזית. אסור לנו לשבת בשקט כל עוד יש בינינו אנשים נפלאים שסובלים מאפליה ומרדיפה רק מפני שהם שונים מאיתנו".

יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ' כתב בחשבון הפייסבוק שלו:

"טרנסים וטרנסיות סובלים וסובלות יותר מביריונות, מאלימות, מאפליה בקבלה לעבודה, מדעות קדומות, מבדידות ומאובדנות. היום, ביום הזיכרון הטרנסי, אנחנו זוכרים את האנשים שהתאבדו מרוב בושה, בדידות וכאב שהחברה גרמה להם. האנשים שהחברה לא קיבלה, רק בגלל שהם מי שהם.הטרנספוביה הורגת. המבטים העוינים, האמירות הגסות, האפליה הבוטה ממלאים את יומם של טרנסים וטרנסיות ועלולים להוביל אותם לתהום שאין ממנה חזרה, לדיכאון ואובדנות. היום אנחנו אומרים – אתם ואתן שווים ושוות, בדיוק כמו שאתםן. אנחנו נמשיך להילחם למען שוויון זכויות, למען חברה חופשית ומכילה, למענכםן".