בעקבות פרשת רב העיר קריית גת אמר ח"כ גדי יברקן: "הרבנות הראשית ממשיכה לפגוע ביהודי אתיופיה באופן מגמתי".

היום חמישי 16.5.2019 , הצהיר ח"כ גדי יברקן (כחול לבן) כי יתמוך בעו"ד אווקה זנה, מנהל היחידה למאבק בגזענות במשרד המשפטים שהרב הבלין תבע אותו וגינה את יחס הרבנות הראשית כנגד יהדות אתיופיה

כזכור, בספטמבר 2018 בעקבות תחקיר של חדשות כאן, לפיו הרב משה הבלין דרש לערוך בדיקת יהדות לעובדות ממוצא אתיופי בקייטרינג בקריית גת, חברי כנסת פנו לשר הדתות וליועמ"ש בבקשה לבדוק את התנהלות הרב.

ח"כ גדי יברקן (כחול לבן): "הרצחת וגם ירשת?!  הרבנות הראשית ממשיכה לפגוע ביהודי אתיופיה באופן מגמתי. הפעם היא מגבה את רב העיר קריית גת הרב הבלין, שהחליט שנשים יוצאות אתיופיה אינן מספיק יהודיות ואסור להן לגעת באוכל במפעל הסעדה. ברבנות הראשית יש פרופיילניג על יוצאי אתיופיה משנות ה80 ועד היום. הפרשיות הקשות שחשף אוריה אלקיים ב'כאן חדשות' גרמו לכולנו זעזוע עמוק. לא רק שהם לא מודים בטעותם, הם גם רוצים להשתיק את הקרבן. הרב הבלין תבע תביעת השתקה כנגד עובד מדינה שביצע את תפקידו, מיגור הגזענות ברשויות הציבוריות. מקרה קלאסי של "הרצחת וגם ירשת". אגיע היום לבית המשפט השלום בת"א לתמוך בעו"ד אווקה זנה, מנהל היחידה למאבק בגזענות במשרד המשפטים שהרב הבלין תבע אותו רק כי הוא דרש ממנו לעשות את עבודתו ולא להפלות בין יהודים ליהודים. המאבק הזה הוא של כולנו. תביעת ההשתקה הזו היא נגד כל מי שחולמים על מדינה יהודית שוויונית ודמוקרטית".