בעקבות פנייתו של סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן להר"מ בנימין נתניהו לפיו עיכוב מינויו של הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו לתפקיד נשיא בית הדין לגיור פוגע במתגיירים ,אושר מינויו של הרב לאו

היום, שני 05.11.2018 אושר מינויו של הרב לאו לתפקיד נשיא בית הדין לגיור בעקבות בקשתו של סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן (הבית היהודי).

כזכור, כחלק מכהונת הרבנים הראשיים הנמשכת 10 שנים, משמשים הרבנים בתפקידים שונים ובהם נשיא בית הדין הגדול אשר משמש במקביל גם כאחראי לנושא הגיור.בתפקיד נשיא בית הדין הגדול מתבצעת רוטציה אחת לחמש שנים באופן אוטומטי, אך החלפת הממונה על נושאי הגיור טעונה החלטת ממשלה בנושא.

בחודש אוגוסט האחרון סיים את תפקידו הראשון לציון הרב יצחק יוסף כנשיא בית הדין הגדול וכממונה על הגיור – אך הממשלה לא דנה עד פנייתו של סגן השר במינוי הרב לאו לתפקיד זה. אתמול בעקבות פנייתו של ח"כ אלי בן דהן (הבית היהודי) אושר מינויו של הרב לאו לתפקיד נשיא בית הדין לגיור.

סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן (הבית היהודי): "מינויו של הרב לאו לתפקיד – קריטי, כיוון שאחד הדברים החשובים בבתי הדין לגיור זה קיומה של יד מכוונת למקרים סבוכים של גיור. במיוחד בעיתות אלו, חשובה יציבותו של בית הדין לגיור לעם ישראל."