בעקבות נפילת האבן בכותל המערבי החליטה שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב לכנס דיון עם כל הגורמים הרלוונטיים. ח"כ מירי רגב: "אירוע שאין להקל בו ראש".

היום, שני 23.07.2018 שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב (הליכוד) הממונה על רשות העתיקות החליטה בעקבות נפילת האבן בכותל המערבי, לכנס דיון דחוף יחד עם כל הגורמים הרלוונטיים, ביניהם רשות העתיקות, עיריית ירושלים, הקרן למורשת הכותל ונציגי הרבנים הראשיים.

במהלך הדיון תבקש השרה מירי רגב לבחון מהן הסיבות שהובילו לנפילת האבן, ותעמוד על תחומי האחריות של הגורמים השונים. כמו כן, ח"כ מירי רגב הנחתה את מנכ"ל רשות העתיקות הכפופה אליה, לקחת למשמורת את האבן שקרסה עד שתתקבל החלטה מה נכון לעשות איתה מבחינה הלכתית, חוקית או אחרת.

בתוך כך, במקום נסגר המקום למבקרים, זאת לאחר לאחר התייעצויות וכדי למנוע סכנה.

שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב (הליכוד): "נפילת האבן איננה אירוע שיש להקל בו ראש – רק בנס לא היתה פגיעה בנפש. האירוע מציף שאלות מורכבות. מדובר בחיי אדם ושלומו של הציבור שפוקד מידי יום את הכותל. נפעל מהר ככל שניתן כדי לאפשר מחדש חוויית תפילה בטוחה לציבור המתפללים בכותל המערבי".

ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני): "אין הזדמנות תקשורתית ש מירי רגב לא תנצל. לאחר שהתנערה מאחריותה על הכותל היא הגיעה היום לבחון את הנזקים ואת האבן שנפלה מעל רחבת "עזרת ישראל". רגב הגיעה להפגין בעלות ולהתריס יחד עם הרב לאו, רב הכותל ולא אחר מאשר איש "עטרת כהנים" מתי דן. כל התרחשות משמשת עבורה כלי פוליטי. בושה".