בעקבות מיזם 'נעים בסופ"ש' ח"כ ארבל במכתב לסמוטריץ': "הפעל את סמכויותיך וקבע תקנות אשר ישיבו את הסוגיה להכרעת שר התחבורה".

אתמול, שלישי 26.11.2019 שיגר ח"כ משה ארבל (ש"ס) מכתב אל שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) בו הוא מבקש כי יפעיל את סמכויותיו ויקבע תקנות אשר ישיבו את סוגית מיזם התחבורה הציבורית בשבת להכרעתו של שר התחבורה.

כזכור, במהלך סוף השבוע האחרון מיזם 'נעים בסופ"ש' המספק שירות תחבורה מטרופוליני בסופי השבוע באזור גוש דן פעל בפעם הראשונה. שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ '(האיחוד הלאומי)  וסגן השר יעקב ליצמן טענו כי מדובר בפרצה בחוק אשר לא ניתן לתקנה בתקופה הפוליטית הזו. בעקבות כך, חבר הכנסת עו"ד משה ארבל פנה לשר התחבורה במכתב בו הוא מציע מתווה שיביא סוף לסוגיה.

ח"כ משה ארבל (ש"ס) כותב במכתב:

"בשבת האחרונה החליטו מספר רשויות בגוש דן להפעיל שירות הסעות בשבת. במקביל, עיריית רמת גן ורשויות נוספות הודיעו על כוונתן להצטרף לשירות ההסעות או להפעיל שירות הסעות עצמאי בשבתות הם הרצליה, שהם ומודיעין. סוגיית התחבורה הציבורית בשבת אינה מסודרת כיום בפירוט בחקיקה או בתקנות. בשל לקונה זו במערך הנורמטיבי במדינת ישראל, ולאור החלל שנוצר בשלטון המרכזי בתקופת הקיפאון הפוליטי בו שרויה הכנסת, הרשו לעצמן רשויות מקומיות לקבל החלטות חשובות והמהותיות בדבר אופי השבת ואופי השבת הציבורית במדינת ישראל, מקומה של תחבורה ציבורית בשבת ושינוי הסטטוס- קוו הנהוג מהקמת המדינה. זאת, מבלי שניתנה לרשויות סמכות המפורשת לכך. אני מפציר בך אנא הפעל את סמכויותיך וקבע תקנות אשר ישיבו את הסוגיה החשובה הזו להכרעתו של שר התחבורה. אולם כפי שבתקופה זו אין הממשלה רשאית לבצע מהלכים משמעותיים, כן לא ראוי שיעשו כן הרשויות המקומיות נוכח ניצול חולשת הממשל".

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) הגיבה למכתב וכתבה בדף הפייסבוק שלה:

"‏היתרון היחידי בסיטואציה שאנו נמצאים בה- בממשלת המעבר, זה שסמוטריץ', ארבל וחבריהם לא יכולים לקלקל ולפגוע בשום דבר טוב כמו היוזמות המבורכות האלו של הרשויות המקומיות".