בעקבות הכתבה אודות בודקות הטהרה, ח"כ גרמן במכתב למנכ"ל משרד הבריאות: "תדאג להסדרת הנושא".

אתמול, רביעי 1.1.2020 שיגרה ח"כ יעל גרמן (כחול לבן) מכתב אל מנכ"ל משרד הבריאות  משה בר סימן טוב, בבקשה לבדוק את עניין בודקות הטהרה במערכת הבריאות.

כזכור, במהלך השבוע פורסם באתר החדשות של 'מאקו' כתבה אודות בודקות הטהרה, אחיות אשר עוברות הכשרה לבדיקת טומאה ואת התוצאות מעבירות לרב אשר פנה אליהן.

מקצוע זה של בודקות הטהרה נכנס למערכת הבריאות הישראלית החל משנת 2003. בשנים האחרונות הכניסו כל קופות החולים את השירות למרפאות ולמרכזי בריאות האישה ברחבי הארץ.

בודקות הטהרה הן אחיות מקופות חולים שעש קורס במכון ההלכתי פוע"ה (פוריות ורפואה על פי ההלכה) שבירושלים, שם הן לומדות את הלכות הטהרה.

ח"כ יעל גרמן (כחול לבן) כותבת במכתב:

"בעקבות הכתבה שפורסמה באתר MAKO בסוף השבוע האחרון ועסקה בנושא בודקות טהרה במערכת הבריאות, אני פונה אליך ומבקשת שתברר את הנושא. אני חייבת להדגיש ולהבהיר כי אני מכבדת את ההלכה, את הדת ואת השומרים עליה ואין לי כל עניין בבירור הנושא ההלכתי. אני מאמינה בעיקרון של חיה ותן לחיות ואין לי ספק שישנן נשים שהנושא חשוב להן ועליהן לקבל פתרון לבעיה האם לטבול במקווה או לא. אני פונה אליך מנכ"ל משרד הבריאות ומבקשת לברר האם הנושא מוסדר מבחינה מקצועית ובריאותית. המחשבה שנשים מקבלות טיפול חודרני על ידי אחיות, גם אם הן הוכשרו במשך שמונים ושש שעות ככתוב בכתבה, מדירה שינה מעייני. לדעתי אישה הזקוקה לבדיקה וגינאלית מכל סיבה שהיא חייבת להגיע לרופאה ולא לאחות. נראה לי שכל הנושא נמצא מתחת לפני השטח ואינו מקבל את ההסדרה הראויה והנחוצה. כאמור, אני מבקשת שתברר את הנוהל הקיים ותדאג להסדרת הנושא מבחינה רפואית כל שנשים הזקוקות לבדיקה יעברו אותה על ידי רופאה מוסמכת בלבד ותוך מזעור אי הנוחות הכרוכה בכך. אודה להתייחסותך ולטיפולך המיידי".