בעקבות החלטת הסוכנות היהודית לבצע גיורים בחו"ל :" למה הסוכנות נכנסת בדבר לא לה, מנסים לעקוף את הרבנות"

הדברים נאמרו ביום חמישי שעבר (25/6), ע"י הרב יצחק פרץ, ראש מערך הגיור הממלכתי. הדברים נאמרו לעיתון "הארץ" בתגובה על כוונתה של הסוכנות היהודית להקים בית דין רבני אורתודוקסי שיערוך גיורים בחו"ל.

חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית החליט, לראשונה בתולדות הסוכנות, לקחת חלק פעיל בתהליך הגיור ולהקים בחו"ל בית דין רבני אורתודוקסי עצמאי, שיערוך גיורים במנותק מהרבנות.
הדברים עוררו מחאה בקרב ראשי מוסד הרבנות ועל דפי העיתון הליטאי "יתד נאמן". העיתון הגדיר את ההחלטה כ"פיגוע בחומות היהדות" וגם "מסוכנת" ו"עלולה להביא להתבוללות נוראה."
ח"כ משה גפני ("יהדות התורה") צוטט באותה ידיעה בעיתון באומרו כי "יהיה צורך לסמן את האנשים הללו וברגע שיתברר מיהו ה'רב' המזויף מטעם הסוכנות, לא יכירו בהם ולא יחתמו עליהם שהם יהודים. הם טוענים כביכול שמגיירים על פי ההלכה, אך כולם יודעים שזה שקר. אם זה נכון, מדוע הם לא חושפים את שמות ה'רבנים' אותם בחרו לערוך את הטקסים המזויפים הללו?!"
מלשכת הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף האחראי על תחום הגיור נמסרה תגובה בה נאמר כי "כאשר מגיע גיור שהתבצע בחו"ל, נערכת בדיקה על זהות הרב המגייר ואם הוא מוכר – תכיר הרבנות בגיור".
ח"כ עליזה לביא ("יש עתיד") התבטאה בעד מהלך זה ואמרה כי "זו בשורה גורלית, לאחר שנים של מאבק בחסמים שהצבנו במו ידינו, מגיעה יוזמה שתפרק את המחסום הבירוקרטי האכזרי שעומד בפני אלה המבקשים להצטרף לעם היהודי. זהו שילוב כוחות ישראלי-יהודי."

לידיעה המלאה לחצ/י כאן

שינוי גודל גופנים