בעקבות החלטת ביה"מ המחוזי, האירוע המופרד בחיפה בוטל. ח"כ גפני: "אנחנו נתקן את החוק הזה".

הבוקר, שני 26.8.2019 מפיקי האירוע המופרד בחיפה הודיעו על ביטול סופי של האירוע שתוכנן לגברים בלבד.

בהודעה של מפיקי האירוע נמסר: ״למרות הצעת השופט שנבצע את האירוע במימון פרטי, החליטה הנהלת מרכז הקונגרסים להתעמר במגזר החרדי ובציבור רוכשי הכרטיסים ולא לאפשר את קיום האירוע גם במימון פרטי״.

כזכור, אמש החליט בית המשפט המחוזי בחיפה לאסור על קיום הופעה שהייתה אמורה להתקיים בחיפה לגברים בלבד עם זמר מפורסם במגזר החסידי.
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע כי לא מצא סיבה מוצדקת לקיום האירוע של הזמר החסידי מרדכי בן דוד בהפרדה.

מפלגת יהדות התורה העלתה בתגובה סרטון בו יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אומר:

"להביא זמרים מכל העולם, זמרות מכל העולם, להביא את זה תוך כדי חילול שבת, זה בסדר. אבל שיישבו כמה גברים באולם סגור וישמעו ערב שירה, זה לא תרבות. התרבות שלהם היא תרבות, התרבות שלנו היא לא תרבות. התהליך הזה הוא תהליך מסוכן. אנחנו לא מתכוונים לעבור לסדר היום על הדבר הזה. לפי דעתי יש חוק בעניין, אבל החוק כנראה לא ברור לכמה שופטים במדינת ישראל. לפי דעתי הוא גם פחות ברור ליועץ המשפטי לממשלה, הוא צריך להיות ברור, אנחנו נתקן את החוק הזה. המציאות הזאת שאנחנו יכולים לחיות בארץ הזאת, ואנחנו יכולים לקבל תרבות כמו כל קבוצה אחרת באוכלוסייה, היא דבר פשוט מובן מאליו ולא ניתן לטירוף הזה להמשיך ולהשתולל בצורה הזאת. נתקן את החוק הזה שהוא יהיה ברור".

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) צייץ בחשבון הטוויטר שלו וכתב:

"‏אני מברך על ההחלטה ומעריך אותה. תודה רבה כבוד השופט. ההחלטה הרעה הנוספת הזו המתעמרת באטימות בציבור ענק של שומרי תורה ומצוות מוכיחה שוב את מה שכבר טענתי בעבר על מערכת המשפט הישראלית. אלו לא החלטות חד פעמיות. זו מערכת עם השקפת עולם סדורה ועקבית. ‏אני מתחייב שכל עוד אהיה בעמדת השפעה אעשה הכל כדי לשים סוף לטרוף המערכות הזה ולהביא לשינוי אמיתי. משילות משמעותה שהאחריות היא עלינו נבחרי הציבור. מי שימנע את השינוי הכל כך נדרש ייזכר כחלק מהבעיה".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) גם התייחס לביטול האירוע ואמר:

"הציבור החרדי נרדף על ידי מפלגות וארגונים שונים. בית המשפט היום נותן את הלגיטימציה לארגוני שנאה אלו, הצביעות זועקת לשמים כאשר אומרים חייה ותן לחיות אך בהתנשאות ורודנות מתערבים פעם אחר פעם בנעשה בציבור החרדי, עד אשר לא מאפשרים לציבור החרדי לחיות באורח חייו ואמונתו. לקחת ציבור שלם להכפישו ולהכותו על ידי שלילת זכויות אלמנטריות, דחקים אותו לפינה תוך עלילות שווא דבר זה לא יצליח, זהו חלק ממסע השמצות והכפשות כנגד הציבור החרדי. רוב רובו של הציבור בישראל מכיר את הציבור החרדי ואת ערכיו, חסדיו ועקרונותיו, ומוקיע החלטות מסוג זה. דברים אלו לא ישבור את רוחנו ולא ישנה את השקפתנו והליכותינו. אנחנו לא נשיר את השירים שלנו במחתרת".

 

התרבות שלהם, כן. שלנו, לא? גפני עונה לבית המשפט

"התרבות שלהם – כן תרבות. התרבות שלנו – לא תרבות".חה"כ משה גפני מגיב לכפייה החילונית בהחלטת בית המשפט למנוע את ההופעה בחיפה.ברגע האמת, כל קול קובע!יהדות התורה

פורסם על ידי ‏יהדות התורה‏ ב- יום ראשון, 25 באוגוסט 2019