בעקבות איומו של ליצמן בהתפטרות על רקע עבודות הרכבת בשבת, מציע ח"כ מוטי יוגב: רב יקבע מתי יעבדו בשבת

לאחר שמוקדם יותר היום הודיע שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) לראש הממשלה כי יתפטר ביום ראשון מתפקידו, אם "יתבצע חילול שבת בעבודות התשתית", מציע ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) למנות רב לצוות שמייעץ מתי ישנו צורך לאומי בחילול שבת ומתי יש לוותר על העבודות.

בהודעה שפרסם חבר הכנסת תקף חבר הכנסת יוגב את שר התחבורה ישראל כץ ושר העבודה והרווחה חיים כץ (הליכוד) והצטרף לתמיכה בשר הבריאות ליצמן ולדרישתו כי עבודות הרכבת לא יתבצעו בשבת ואף הוסיף כי יש למנות רב לצוות שמייעץ מתי ישנו צורך לאומי בחילול שבת ומתי יש לוותר על העבודות.

הנה נוסח ההודעה הרשמית שפרסם ח"כ יוגב:
״יותר מששמרו ישראל את השבת שמרה שבת על ישראל״ (אחד העם).
אני מחזק את ידיו של שר הבריאות חה״כ יעקב ליצמן במאבקו על שמירת השבת.
״יום מנוחה וקדושה לעמך נתת״, יום מנוחה ולא יום תחזוקה לרכבת ישראל. מתפלא על השרים כץ שבכהונתם מגיעים שיאים בחילול השבת, אני גם מצפה ודורש שהועדה למתן היתרי עבודה בשבת יכהן גם רב שידע להגדיר מה חיוני, מה מותר ומה אסור, כי מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית.
אני מצפה מראש הממשלה שיקפיא את העבודות ויושיב בשבוע הקרוב את ועדת ההתירים לדיון עומק שידע לשמר את השבת כיום מנוחה, ולא כיום עבודה. שבת שלום."

במקביל התבטא ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) על מהלכו של ליצמן:
"הגיעו מים עד נפש. חודשים ארוכים מתעלמים מאיתנו בנושא השבת. ליצמן הבין שלא נותרה לו ברירה, אם אין לנו השפעה כשאנחנו יושבים בממשלה, אז מה זה משנה מי יהיה ראש הממשלה, אם זה לפיד או מישהו אחר?
הפכו את יום השבת ליום השיפוצים ופיתוח הרכבות הלאומי. אם רוצים להפוך את השבת ליום חול יאיר לפיד יוכל לעשות זאת יותר טוב".