מעבדות הקורונה עובדת במתכונת מצומצמת בשבת. ליברמן: "האם ליצמן הוא שר הבריאות או משגיח הכשרות הלאומי".

במהלך סוף השבוע, שישי 20.3.2020 פורסם בחדשות 'ויינט' כי בניגוד להודעת משרד הבריאות לפיה המעבדות שבודקות את דגימות הקורונה פועלות במתכונת חירום של עשרים וארבע שעות ביממה גם בסוף השבוע, המעבדות עובדות במתכונת שבת מצומצמת.

עוד פורסם כי המעבדה המרכזית של מחוז חיפה, אשר מסוגלת לערוך שלוש מאות ושלושים דגימות מדי יום, ממתינה לאישור של משרד הבריאות לפעול בשישי ובשבת.

לאור הביקורת, צייץ מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בחשבון הטוויטר שלו:

"המעבדות פתוחות בשבת. לוקחים בדיקות ונותנים תשובות גם בשבת. בדקות אלה אנשים מקבלים תשובות. כולנו עובדים שבעה ימים בשבוע".

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, האשים את שר הבריאות יעקב ליצמן וכתב:

"העובדה שמשרד הבריאות אינו מאפשר למעבדות לגילוי נגיף הקורונה לפעול בשבת, זו שערורייה. כנראה שליצמן שכח כלל חשוב בהלכה היהודית: פיקוח נפש דוחה שבת, או שבשבילו נגיף הקורונה אינו מסכן חיים. ליצמן חייב להחליט האם הוא שר הבריאות או משגיח הכשרות הלאומי".

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, פנה למנכ"ל משרד הבריאות בדרישה שיאשרו למעבדות לעבוד בשבת וכתב:

"על משרד הבריאות לאפשר פעילות מלאה לעובדי המעבדות גם בסופי השבוע. הנגיף לא שומר שבת. מדובר בחיי אדם. עובדי המעבדות מבינים את כובד האחריות שעל כתפיהם בשעת המשבר, אבל החלטה פוליטית חסרת אחריות מעכבת את עבודתם".

שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) השיב לביקורת כלפיו וכתב:

"מצערת העובדה שבזמן שמערכת הבריאות מגוייסת בכל הכוח בהצלת חיי אדם. בחר ח”כ ליברמן להתעסק בפוליטיקה זולה ושקרית. זו בושה. אנו דוחים התנהגות זו בכל דרך. בעת הזאת, משרד הבריאות ושר הבריאות העומד בראשו, מנכ”ל המשרד משה בר סימן טוב והנהלת המשרד, מחזקים את ידי העובדים והעובדות במעבדות הרפואיות, הצוותים הרפואיים בבתי החולים ובקופות החולים, הרופאים, האחיות, הרוקחים, אנשי מד”א, ארגוני ההתנדבות, וכל מי שעוסק יום ולילה בהצלת חיים למען בריאות אזרחי ישראל. יחד ננצח את המשבר הזה, בעזרת השם".