בנט על דברי הרב סדן: "לא נכנס להסטריה ולא מגנה"

לאחר פרסום סרטון השבוע בערוץ 10 של הרב אלי סדן מתבטא כנגד תנועות פמינסטיות, החלה ברשת עצומה לשלילת פרס ישראל מהרב סדן. שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט (הבית היהודי, הגיב בנושא, והודיע כי אין לו אף כוונה לשקול את הקריאות הללו.

עיקרי הדברים של השר בנט:

"שלילת הפרס אינה על הפרק, מסרב לקחת חלק במסכת הגינויים. אם צריך ליטול פרס ישראל ממי שאומר אמירות שנויות במחלוקת אז צריך ליטול בערך רבע מפרסי ישראל מכל מיני דמויות היסטוריות שקיבלו פרס והתבטאו בצורה מאוד חריפה. זה לא על הפרק.

עלי היא מכינה קדם צבאית נפלאה עם מערכת ערכית מאוד בריאה שהולידה מתוכה גיבורים אמיתיים כמו עמנואל מורנו ז"ל, רועי קליין ז"ל ועוד רבים טובים.יש התבטאויות שלא תמיד מוצאות חן בעיניי וזה בסדר, זה טבעו של עולם.

יש עכשיו מי שיושב על האינטרנט כל יום ומחפש את הנפילה של כל רב, אני מצפה שיפעילו שכל ישר בעלי אבל מסרב להיכנס להיסטריה הכוללת שכל פעם שמוצאים איזה ציטוט אז צריך להתחיל מסכת גינויים ולעלות על מוקד. הרב אלי סדן הוא בעל זכויות גדולות מאוד במדינת ישראל, הוא אבי המכינות הקדם צבאיות, החילוניות והדתית. מדינת ישראל חבה לו חוב גדול, גם אם אני לא מסכים עם כל דבר שהוא אומר".