בנט :"מנהיגי הציבור בישראל צריכים לקרב יהודים ולא לנדות אותם"

את הדברים אמר השר בתגובה לדבריו של הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, שאמר היום (9/12/15) ברדיו 'קול חי' :"הקונסרבטיבים הם בהחלט יהודים אבל לא בגלל זהותם הערכית.עלינו להגיד להם באופן ברור: אם תמשיכו בדרך זו, אתם תאבדו את הילדים והנכדים שלכם."

בהמשך לתגובה הרשמית ממשרדו, צייץ שר החינוך את הדברים הבאים:"אמרו היום דברים שאסור שיאמרו ע״י מנהיג ציבור בכיר בישראל."

היום (יום ד', 9/12/15) התייחס הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, לביקורו של שר החינוך נפתלי בנט בבית הספר הקונסרבטיבי בארה"ב ואלו דבריו:"הקונסרבטיבים הם בהחלט יהודים אבל שוב, לא בגלל זהותם הערכית. עלינו להגיד להם באופן ברור: אם תמשיכו בדרך זו, אתם תאבדו את הילדים והנכדים שלכם".

בנוסף לכך אמר – "צריך לשאול את בנט אם הוא התייעץ עם רב לפני הפגישה הזו ואני חושש מאוד שלא, מכיוון שההתנהלות הזאת אינה מקובלת על כלל ישראל". עוד הוסיף הרב לאו "כאשר אתה מדבר בפני ציבור כללי אז ודאי שלא תשאל האם כל אחד בקהל הוא אורתודוכסי אבל לדבר מראש עם קהל מסומן ולהכיר בו ובדרכו, כאשר דרך זו מרחיקה את היהודים מדרכה של ישראל, זה אסור".

בסוף דבריו אמר הרב כי: " "אם השר בנט היה שואל לדעתי לפני הביקור הייתי אומר לו בפירוש כי 'אתה לא יכול ללכת למקום בו החינוך שם מרחיק יהודים ממסורת, מהעבר ומהעתיד של העם היהודי'. "

בתגובה לכך נמסרו מלשכתו של השר בנט הדברים הבאים:" השר בנט סבור שמנהיגי ציבור בישראל צריכים לקרב יהודים ולא לנדות אותם, ורואה בחומרה אמירות שבאות להרחיק לבבות במקום לקרבם. אנו נמצאים היום במצב חרום ליהודי התפוצות, כאשר תופעת ההתבוללות מגיעה למילוני יהודים. כמי שאחראי בממשלת ישראל לנושא התפוצות,השר בנט גאה בכך שהוא דואג לכל יהודי באשר הוא יהודי, וימשיך לפגוש כל יהודי, מכל זרם שהוא."

בנוסף לכך, צייץ השר בנט בחשבון הטוויטר שלו :"נאמרו היום דברים שאסור שיאמרו ע״י מנהיג ציבור בכיר בישראל. קרוב יהודי העולם היא משימה קיומית לעם היהודי. אמשיך בכך."