במסגרת משחק כדורסל שארגן איגוד הכדורסל בישראל נאסר על בנות להשתתף במשחק. ח"כ רוזין: "אני מצפה מהשרה מירי רגב לא לעבור לסדר היום ולהורות לאיגוד הכדורסל לחזור בהם מההתנהלות הזו ולבטל את הנוהל

בכתבה שפורסמה אתמול 16.05.2018 בוואלה News פורסם כי לקראת משחק של קבוצת ילדים מאזור הדרום, מול קבוצה מהמגזר הדתי הודיעו מנהלי קבוצת הילדים בדרום כי בנות הקבוצה בגילאי 12-13 לא יורשו להשתתף, וייאלצו לעודד את הבנים מהיציע. יש לציין כי המשחק נערך בחסות איגוד הכדורסל הישראלי, ארגון רשמי המקבל תקציבים מהמדינה.

הורי השחקניות הציגו מסמך עליו ראשי הקבוצה מחתימים את השחקנית שמעוניינת להשתלב בקבוצה, וכותרתו "בקשת שחקנית לשחק בליגת ילדים או בקט-סל בנים – כתב התחייבות לעמידה בהוראות תקנון איגוד הכדורסל". על המסמך אמורים לחתום השחקנית והוריה, ובו הם מביעים את הסכמתם לכך שבמשחקי הקבוצה נגד קבוצות דתיות שיתופן של השחקניות יתאפשר רק לאחר קבלת אישור בכתב מהקבוצה הדתית.


ח"כ מיכל רוזין (מרצ) הגישה שאילתא דחופה בנושא לשרת התרבות והספורט מירי רגב.

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) : "מקרה מקומם בו שוב ה'התחשבות' ברגשות הדתיים באה על חשבון ילדות בנות 12. היות ואחת ממטרות משרד התרבות והספורט היא קידום נשים נערות וילדות בספורט, אני מצפה מהשרה מירי רגב לא לעבור לסדר היום ולהורות לאיגוד הכדורסל לחזור בהם מההתנהלות הזו ולבטל את הנוהל הקיים שמתיר הדרת ילדות ונערות. מי שרגשותיו נפגעים מילדות בנות 12 במרחב הציבורי, מוזמן להישאר במרחבו הפרטי".


לקריאת הכתבה המלאה בנושא, יש ללחוץ כאן

שינוי גודל גופנים