במליאת הכנסת הוצגה בפני שר המשפטים גדעון סער הצעת החוק העונשין (תיקו השחתת מודעות על רקע מגדרי)

יום רביעי, 10 לנובמבר 2021, ו' בכסלו תשפ"ב, במליאת הכנסת הוצגה בפני שר המשפטים גדעון סער (תקווה חדשה) הצעת החוק העונשין (תיקו השחתת מודעות על רקע מגדרי). את הצעת החוק יזמו חה"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו), חה"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) וחה"כ יבגני סובה (ישראל ביתנו).

חה"כ יוליה מלינובסקי התייחסה להצעת החוק:

"זהו חוק שאני מנסה לקדם כבר מהכנסת ה-20. בכניסה לירושלים הייתה תערוכה מאוד יפה של כדורגלניות ופתאום גילינו שכל הפנים שלהן  מושחתות בצורה מזעזעת. כולנו שרים, חברי הכנסת, עובדי הכנסת וקציני המשטרה עוברים שם זה כאילו שזה בסדר, זה משהו שהתרגלנו אליו, זו תופעה שנוכחת בנוף שלנו על בסיס יום יומי. זה התחיל בהשחתת שלטים של פוליטיקאיות מי שסבלה זו שרת המשפטים דאז איילת שקד, היו עוד ח"כיות ופוליטיקאיות שסבלו מזה ברמה ארצית וגם ברמה מקומית."

חה"כ משה גפני (יהדות התורה) תקף:

"בשביל מה יוליה מעלה את זה, היא מעלה את זה שידברו נגד החרדים. אנחנו לא מכבדים נשים? מכבדה יותר מגופו אמרו חז"ל, איזו בושה זו שעולה פה אנטישמית כזאת. את אנטישמית בושה וחרפה. זה לא נושא שנידון לגופו של עניין, אנחנו נגד השחתה, אנחנו נגד פגיעה לא רק במגדר בכל דבר מבחינה ציבורית. אז למה דווקא זה? חסר השחתה על מודעות שעושים מסוגים שונים? תתביישי לך."

חה"כ יוליה מלינובסקי המשיכה את דבריה:

"תורת ישראל מבקשת לכבד נשים, לתת כבוד לאישה. אני לא מצליחה להבין את ההתנגדות הזו. אותם אנשים שמשחיתים שלטים על רקע מגדרי ודמויות של נשים במרחב הציבורי, אתם הראשונים שצריכים להתנגד לזה ולהוקיע את זה מהחברה שלנו.

מאיפה ההתנגדות הזו, הזעם הזה, ההתבטאויות הללו? להפך זה לא מתאים לעם ישראל זה מתאים לשלטונות קיצוניים, אנחנו לא שם אני מקווה מאוד. זה ברור לכולם שההצעה הזו חשובה זה מתחיל משלטים, זה הולך לרחוב ואחר כך מגיע לאלימות במשפחה. ‏אנחנו לא רוצים בזה, אנחנו חושבים שזו תופעה בזויה וכל חבר וחברת כנסת צריכים להתנגד לזה בלי שום קשר לאם הוא חילוני או דתי. אני מבקשת לתמוך בהצעת החוק הזו."

לאחר דבריה של ח"כ מלינובסקי הצעת החוק הועלתה להצבעה בקריאה טרומית. הצעת החוק התקבלה.