במהלך כנס רבני ערים ומועצות מקומיות איים ח"כ משה גפני כי יעצור את כל התקציבים עד שישפרו את שכרם של רבני הערים. ח"כ משה גפני: "בכוונתי לעצור את התקציבים עד שישפרו את שכרם של רבני הערים

היום, שני 27.08.2018 נאם יו"ר וועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בכנס רבני ערים ומועצות מקומיות ואיים לעצור את כל התקציבים ולא לקיים דיונים בוועדת הכספים עד שישפרו את שכרם של רבני הערים.

הנואמים הנוספים אשר נאמו בכנס היו הראשון לציון ונשיא מועצת הרבנות הגאון רבי יצחק יוסף, מנכ"ל הרבנות משה דגן ואיש התקשורת החרדי אבי מימרן.

ח"כ משה גפני (יהדות התורה): "בכוונתי לעצור את התקציבים ולא לדון בוועדת הכספים בנושאים השונים עד שישפרו את שכרם של רבני ההתיישבות והשכונות. רבני ישראל הם אלו שצריכים לקבוע את סדר היום במדינה.  מתי נפגשתם עם ראש הממשלה לדבר ולקבוע את סדר היום?. רבני ישראל לא נדרשים להתעסק בנושאים של שכר, זהו תפקידם של חברי הכנסת, רבני ישראל צריכים להתעסק אך ורק בשמירת היהדות, הכשרות השבת וכל נושאי הדת במדינת ישראל. האחריות מוטלת עליכם, רבני הערים הם אלה שצריכים להוביל את סדר היום הלאומי. נושאי הרבנות צריכים להיות בראש סדר העדיפויות, אתם, תפקידכם, לעלות את המודעות לנושאים הללו בארץ ישראל. כשרב עיר עוזב את העיר – חובה למנות מיד רב אחר, לא יעלה על הדעת שישנם ערים רבים רבות שבהן לא מכהן רב עיר".