במהלך השבוע שעבר עיריית פתח תקווה ערכה הצגת חנוכה, בה הילדים הונחו להתיישב בצורה המפרידה בין המינים. ח"כ מיכל רוזין:"לא כך צריך להיראות אירוע ציבורי בעיר שלי ולא כך צריך להיראות העולם שלנו

 ביום חמישי, 6.12.2018 פורסם ב'חדשות 10' כי עיירית פתח תקווה ערכה הצגה באולם 'שרת' הסמוך למתחם העירייה ובמהלכה, הבנים הופנו לשבת מקדימה והבנות מאחור. 

הצגה זו היא אחת מתוך מספר הצגות ואירועים לחנוכה אשר מופיעים בחוברת שהוציאה עיריית פתח תקווה ויתקיימו  במהלך חג החנוכה בהפרדה מגדרית. כמו כן, במוצאי שבת יתקיים אירוע לגברים ונשים בהפרדה, שבו ישתתף שר הפנים אריה דרעי, ראש עיריית פתח תקווה ונציגי עירייה נוספים.

 

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) כתבה בחשבון הפייסבוק שלה: "תקראו לזה הדתה או שמדתה, אבל אי אפשר להתעלם מתהליך ההפרדה בין גברים לבין נשים במימון ציבורי, במרחב הציבורי, וכבר מגילאים צעירים.  שלשום בחדשות 10 הראו אירוע ציבורי של עיריית פתח תקווה, העיר שלי, בו הופרדו ילדים(!): הבנים היו מקדימה אך הילדות נאלצו לראות את ההצגה מאחור. במהלך ההצגה אפילו הזיזו ילדה "סוררת" מהשורות הקדמיות לאחרונות. כי באמת, מה היא חשבה לעצמה? לשבת במקום של גבר? שייקספיר אמר ש"כל העולם במה". הבמה בפתח תקווה מראה את הכיוון שהכוחות השמרנים בישראל רוצים ללכת בו – שהנשים יחוו את העולם מהשורות האחוריות בלבד. לא כך צריך להיראות אירוע ציבורי בעיר שלי ולא כך צריך להיראות העולם שלנו".

עיריית פתח תקווה מסרו בתגובה: "על מנת שלא להדיר אוכלוסיות שלמות אשר מקפידות על הפרדה, מחויבת העירייה לקדם אירועים שייתנו מענה לאוכלוסייה זו. האירוע במוצאי שבת מיועד לנשים וגברים תוך קיומה של הפרדה מאחר שרוב באי האירוע מתאפיינים ברצון זה".

לצפייה בכתבה המלאה בחדשות 10: