במהלך דיון בוועדת הכספים בנושא אפליית תעסוקת חרדים, התפתח דיון אודות הפרדה המגדרית הקיימת במוסדות הלימוד. ח"כ משה גפני: "אמרו לי הכשרה זה עם נשים, אז לא הלכתי ללימודים ונהייתי חבר כנסת

אתמול, שלישי 11.12.2018 ועדת הכספים של הכנסת התכנסה לדיון בנושא אפליית תעסוקת חרדים במשרדי הממשלה. במהלך הדיון התפתח דיון בין חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב, לעו"ד מרים זלקינד, מקדמת המדיניות והחקיקה של שדולת הנשים בישראל, בוועדה אשר ביקשה לבטל את ההפרדה המגדרית הקיימת במוסדות הלימוד.

בעת שקיבלה את רשות הדיבור בדיון, דרשה עו"ד מרים זלקינד, מקדמת המדיניות והחקיקה של שדולת הנשים בישראל, 

לבטל את ההפרדה הקיימת במוסדות הלימוד בין גברים לנשים ואמרה כי צריך לבדוק באופן אמיתי מה הן האפשרויות הקיימות לשילוב בין גברים לנשים ולא להפריד ביניהם כברירת מחדל. עוד הוסיפה וטענה בפני הח"כים שלא יתיימרו לייצג את כלל הנשים החרדיות מאחר ולטענתה ישנן נשים שלא רוצות הפרדה.

 

יו"ר הוועדה ח"כ  משה גפני (יהדות התורה) התייחס לדבריה ואמר: "אני רוצה להגיד לך שאני רציתי ללכת לעבוד למדתי בכולל הייתי לומד תורה ואמרתי אני צריך הכשרה, אמרו לי הכשרה זה עם נשים, אז לא הלכתי להכשרה ונהייתי חבר כנסת. אני מציע לך, תשבי עם עצמך, תבדקי, מי שרוצה ללמוד יחד שילמד יחד אבל מי שלא רוצה ללמוד יחד צריך למצוא לה פתרון, אם המטרה העליונה שלך זה שילוב של גברים ונשים חרדים בעבודה, צריך למצוא לזה פתרון – אצלנו יש איסור ללמוד יחד גברים ונשים, אני למדתי תורה שמונה עשר שנה, ואת אומרת לי מה מותר לנו ומה אסור לנו?".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) ענה בתגובה: "אילו זכויות הנשים, האישה דורשת את ההפרדה הזו, הנשים שלנו לא רוצות שיטרידו אותן באוטובוס, אותן נשים שרוצות את ההפרדה הזו – מדוע אתם מתנגדים לכך? אילו זכויות נשים בדיוק כמו הזכויות האחרות, בארה"ב יש אוניברסיטאות שלמות לנשים בלבד, בהפרדה מלאה, זה זכויות הנשים שלנו, את מתיימרת לייצג משהו או שזו ההשקפה האישית שלך".

 
לצפייה בדבריהם של חברי הכנסת במהלך הוועדה יש ללחוץ כאן