בכיר ברבנות קיבל כסף מיבואני מזון שדרשו אישורי כשרות. ח"כ שטרן: "הבלוק הימני-חרדי מעניק מטריה למעשים פליליים".

אתמול, רביעי 11.12.2019 נחשף ברדיו כאן רשת ב' כי מנהל מחלקת היבוא ברבנות הראשית הרב יצחק כהן ארזי תועד מקבל מעטפות כסף במזומן מיבואני מזון, שדרשו אישורי כשרות למוצרים.

מדובר בשורה של תיעודים שנמצאים בידי המשטרה, ועומדים במרכז תיק שוחד חמור אשר במסגרתו התגלה חשד כי ארזי, שהיה הסמכות הבלעדית לאשר כשרות למוצרי מזון המיובאים לישראל, קיבל שוחד במשך שנים מיבואנים.

‏מהרבנות הראשית נמסר: "מבלי להקל ראש בחשדות לפגיעה בטוהר המידות של העובד, נבקש להזכיר את שנאמר על ידי המשטרה והפרקליטות בעניין כי אין חשד להכשלת הציבור וסטייה מן השורה בתחום הכשרות".

ח"כ אלעזר שטרן (כחול לבן) אשר עוסק בנושא הכשרות הגיב לפרסום וכתב:

"אתמול התפרסם שמנהל מחלקת הייבוא ברבנות הראשית צולם מקבל מעטפות. כבר היה לנו רב ראשי שישב בכלא על גיורים תמורת כסף ורב עיר שהורשע על מסחרה בהתניות של תעודת כשרות ועוד. מה לנו כי נלין על הרבנות? הבלוק הימני-חרדי שלטובת שירותיו הפוליטיים מעניק מטריה למעשים פליליים חמורים ככל שיהיו רק כדי להנות מצרכים פוליטיים מוגברים. אבל אני מודה שיותר מהכל מפריע לי שהציונות הדתית שבה גדלתי ואליה אני שייך מהווה גם היא חלק מה״בלוק״. הגיבוי של הציונות הדתית הפוליטית לנורמות אלה מעציב אותי לא פחות מהקדמת הבחירות. כן, עצוב אבל שלם, בתקווה שבפעם הבאה נצליח להחיל על מדינת ישראל ערכים יהודים ודמוקרטיים שגם נכדינו יהיו גאים בהם ולא יתביישו".

שינוי גודל גופנים