בית המשפט אישר לקיים האירוע של חב"ד בהפרדה בין גברים לנשים בכיכר רבין בתל אביב. ח"כ יהודה גליק: "הגיע הזמן שאנשים שמתגאים בליברליותם, יבינו שגם הם צריכים ליישם את מה שהם מטיפים".

היום, ראשון 24.06.2018 פורסם כי בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר לקיים אירוע בהפרדה בין גברים לנשים בכיכר רבין בתל אביב. עיריית תל אביב קיבלה את הצעת בית המשפט לבטל את החלטתה לאסור על קיום האירוע בהפרדה.

כזכור, במהלך שבוע שעבר הודיע ראש עיריית תל אביב רון חולדאי כי לא יאפשר הפרדה בין גברים לנשים במרחב הציבורי בעיר, וזאת בהתבסס על חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה שקבע לראשונה כי לעירייה יש סמכות שלא לאפשר הפרדה מגדרית באירוע המתקיים באישורה.

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) : "החלטה נבונה של בית המשפט נגד כפייה חילונית. הגיע הזמן שאנשים שמתגאים בליברליותם, יבינו שגם הם צריכים ליישם את מה שהם מטיפים".

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) : "תנו לחבדניקים לעשות את האירוע שלהם בדרכם. מהיכרות עם הפעילות של חב"ד בחו"ל ובארץ, היא ברובה עוסקת באיחוד וקירוב לבבות ולא בפילוג. אז שחררו ותנו לאנשים לחגוג גם אם רוח החגיגה הזו היא לא בדיוק כוס התה שלכם".

ח"כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת) : "אי אפשר לעמוד מהצד ולהשלים עם הדרה ופגיעה בזכויות הנשים בתירוצים של רגישות תרבותית דתית. דווקא בעת הזו נדרשת אמירה ציבורית חזקה וחד משמעית".

יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג: "צר לי על החלטת בית המשפט לאפשר קיום אירוע שמדיר נשים. זוהי רק הוכחה שהמאבק רחוב מלהסתיים – הדרת נשים והפרדה מגדרית עדיין מקובלות בישראל. לא סביר בשום אופן שאירוע גדול בכיכר מרכזית, בכל עיר, יהיה מופרד בין גברים לנשים באחורנת המדינות החשוכות. הניסיון להחשיך גם את תל אביב, מעוז הליברליות, לא יעבור בשתיקה. אני מקבלת את ההחלטה, הגם שאני לא מסכימה ואגיש בקרוב הצעת חוק שתאסור קיום אירועי מדירי נשים במרחב הציבורי".