בית הדין מבקש לבטל גיור של אישה, מכיוון שקיימה קשר עם אדם לא יהודי. ח"כ ליברמן: "חייבים להפסיק את הנוהל הפסול של בתי הדין הרבניים".

היום, חמישי 7.11.2019 פורסם באתר החדשות 'ישראל ביתנו' כי תשע שנים אחרי שאישה התגיירה כדת וכדין, מבקשים בבית הדין הרבני לבחון האם לבטל את גיורה, בגלל שהסתירה לכאורה קשר עם גבר שאינו יהודי.

הדיינים, הרב אליהו אריאל אדרי, הרב אבידן משה שפנייר והרב אברהם הרוש, קבעו כי יש להטיל ספק ביהדותה, זאת מכיוון שלטענתם רימתה את בית הדין לגיור מכיוון שניהלה זוגיות אם אדם שאינו יהודי.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן:

"הבוקר נחשפנו שוב לאופן בו הרבנות הראשית מתעללת ורודפת גרי צדק. הדרישה של בית הדין הרבני האזורי בבאר שבע לבטל באופן רטרואקטיבי גיור צבאי שנעשה כדת וכדין לפני כמעט עשור פסול מיסודו, אינו מתקבל על הדעת ויוצר מציאות בה גרים נמצאים במצב תמידי של חשש מפני שלילת יהדותם. הממסד הדתי משתמש בכוחו בצורה פסולה ולא ראויה ואת התופעה הזאת חייבים לעצור. מדובר כאן במקרה תקדימי שיכול להשליך על כל מי שעבר גיור בעבר. אסור לנו לעבור לסדר היום וחייבים להפסיק את הנוהל הפסול של בתי הדין הרבניים, שמתנהלים באופן גס ושרירותי כלפי ציבורים שלמים ומרחיקים אותם מהיהדות. אני קורא לרב לאו ולרב הצבאי הראשי תת-אלוף קרים להביע עמדה ברורה בנושא ולצאת כנגד התופעה הפסולה של ניסיון לערער על תוקפם של גיורים אזרחיים וצבאיים".

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו):

"אם לא הספיקו בדיקות הד.נ.א עכשיו מגיעה השערורייה החדשה, אני פשוט המומה. בתי הדין הרבניים מכריזים מלחמה על כל מי שהוא לא משלהם. כמו הבחורה שהם פסלו את הגיור שלה יש עוד עשרות אלפים- הם פשוט מנותקים מהעם, אין דרך אחרת להסביר את זה. איך ברגע הם הכניסו לרשימות השחורות שלהם, של פסולי החיתון, בחורה שהתגיירה לפני תשע שנים? למי שעוד היה לו ספק, אנחנו חייבים להכניס את הנישואים האזרחיים לתוקף ואני מצפה מהרב הראשי ואב בית הדין הגדול, הרב לאו, להפסיק את האקטיביזם השיפוטי בו נוקטים בתי הדין הרבניים".