בית דין פרטי ביטל את נישואיה של מסורבת הגט. ח"כ עליזה לביא: "כאשר רגישות, תבונה ואומץ הלכתי נפגשים- מוצאים פתרונות. הגיעה העת לפרק את חומות הבירוקרטיה והאטימות הממסדית".

היום, שלישי 24.07.2018 קבע בית דין פרטי שהורכב מרבנים אורתודוכסים כי חתונתם של שרון בן חיים ואושרת אברג'יל מבוטלת למפרע וכאילו לא התקיימה.

אושרת אברג'יל הינה מסורבת גט בשמונה שנים האחרונות, ונמצאת בהריון עם בן זוגה הנוכחי. ביום חמישי האחרון בירושלים החליטו שלושה דיינים "פרטיים" לעשות את מה שבית הדין הרבני הממלכתי נמנע ממנו. ביוזמת ארגון "מבוי סתום", המייצג את מסורבת הגט, התכנס ההרכב האלטרנטיבי, הרב פרופ' דניאל שפרבר, הרב מיכאל אברהם ודיין נוסף , והתירו את אושרת אברג'יל ואת הבן שבבטנה.

נכון לעכשיו, אושרת אברג'יל  תצטרך להיאבק בכדי לקבל הכרה של מוסדות המדינה בפסק הדין ולרישומה כרווקה.

 ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני): "עוד אישה שמקבלת שחרור מסרבן גט מבית דין אורתודוכסי פרטי. שוב מתברר שיש פתרונות הלכתיים, רק שבתי הדין בוחרים לא להשתמש בהם. המונופול של בתי הדין הרבניים צריך להתבטל. צריך לבטל את הרבנות הראשית. ישראל זקוקה לנישואים אזרחיים".

  ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "כאשר לב רחב, רגישות, תבונה ואומץ הלכתי נפגשים- מוצאים פתרונות. מברכת את אושרת שזכתה בחיים חדשים, ומודה לרב פרופ' שפרבר, לארגון מבוי סתום ול-בתיה כהנא על העבודה המסורה שמעניקה חיים חדשים. הגיעה העת לפרק את חומות הבירוקרטיה והאטימות הממסדית. למענן, למעננו".

שינוי גודל גופנים