בין הכספים שהיו אמורים לעבור כחלק מתמיכת המפלגות בתקציב 2015: 25 מליון ₪ עבור פעולות בנושא שנת השמיטה ושירותי דת נוספים ועוד 25 מליון ₪ לחיזוק הזהות היהודית

להלן עיקרי דבריו של כתב כלכליסט שאול אמסטרדמסקי:
"הרשימה שאתם רואים בתמונה הזו היא הכסף הקואליצוני שמפלגת הבית היהודי (בעיקר) היתה אמורה לקבל במסגרת תמיכתה בתקציב 2015 (זה שלא אושר בסופו של דבר בכנסת, ולכן היא לא קיבלה את הכסף הזה בפועל).
 
מה זה, למשל, 125 מיליון שקל ל״מיזמים ותמיכות שונות בתחומי הציונות, החינוך, ההתיישבות והדמוקרטיה״? זה הרבה כסף, לאן בדיור הוא אמור ללכת? למי הוא אמור להגיע? מי מפקח על זה? מישהו יודע?
 
לכסף הזה קוראים כסף קואליציוני, ומי שסוגר עליו הם הפקידים הבכירים של משרד האוצר, או שר האוצר בעצמו, או שניהם, יחד עם פוליטיקאים בכירים ממפלגות אחרות. זה קורה, לרוב, ערב אישור התקציב בממשלה".
לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של אמסטרדמסקי, לחצ/י כאן
לידיעה על "פינות חשוכות בתקציב המדינה" מאתר כלכליסט, לחצ/י כאן

 
להלן עיקרי תגובתה של ח"כ זהבה גלאון לחשיפת כלכליסט:
"ואו נדבר על מה שהבחירות האלה הצליחו לעצור. מה שאתם רואים ברשימה הזאת, שמובאת באדיבות שאול אמסטרדמסקי, עמרי מילמן ורוני זינגר (קישור בתגובות), הם הכספים הקואליציוניים שמפלגות הקואליציה היו אמורות לקבל בתמורה לתמיכתה בתקציב 2015. שימו לב לכמה סעיפים חשודים שמסתתרים בין הוצאות שנראות במבט חטוף הגיוניות… 25 מיליון ש"ח לחיזוק הזהות היהודית – שם מכובס למפעלי ההחזרה בתשובה של הבית היהודי בראשות הרב רונצקי. מעבר לסכום המנופח שכבר אושר למינהלת בתקציב. אלה לא הוצאות רגילות שמשרדי הממשלה השונים התכוונו לבצע בשנה הקרובה. לא משהו שהגורמים המקצועיים דרשו. אלה כספים שנועדו לפנק את האלקטורט של בנט ואורי אריאל בלי קשר לצורך האמיתי בהם.
אין לנו במה להתבייש – אנחנו נתעל כספים לתחבורה ציבורית והחוצה מעמותות תורניות שפועלות ללא שקיפות. אנחנו נדאג לתגבר את תקצוב הדיור הציבורי על חשבון המיליונים שנשפכים לחטיבה להתיישבות. אנחנו נשפוך הרבה מאוד כסף לחינוך אמיתי ושוויוני לאזרחות, תרבות וטכנולוגיה, ונסגור את הברז להמצאות מתנשאות כמו מנהלת הזהות היהודית וסיורי שטיפת מוח בחברון. והכי חשוב: אנחנו נפעל מיידית לביטול הכספים הקואליציוניים."
לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ גלאון, לחצ/י כאן