ביום חמישי האחרון התקיים מצעד הגאווה השנתי בירושלים. ח"כ מיכל רוזין: "בירתנו היא מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית, ויחד עם המגוון האנושי שצועדים איתנו היום, אנחנו התשובה הניצחת לחקיקה המפלה

במהלך סוף השבוע, חמישי 02.08.2018 התקיים מצעד הגאווה בירושלים אשר התקיים תחת הכותרת "מורשת קהילתית: מוקירים את ותיקות וותיקי הקהילה".

ראשת האופוזיציה ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני): "נהיה בכל מקום בארץ, לא רק למען הלהט"בים או הדרוזים, למען כולם. כשהאוויר במרחב הציבורי הולך ואוזל – מאחדים כוחות במאבק שמעולם לא היה חשוב יותר".

 

יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג: "הגענו כמו בכל שנה לצעוד בגאווה בירושלים. במהלך הצעדה הנחנו פרחים בפינת ההנצחה לשירה בנקי, כדי לזכור ששנאה היא לא רק מילים ושהומופוביה הורגת. שירה לא נרצחה בידי בן עוולה כדי שאנחנו נמשיך להתלבט לגבי שוויון.  נמשיך לצעוד ולהיאבק למען המובן מאליו: שוויון לכולן ולכולם".

ח"כ אילן גילאון (מרצ): מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים הוא התשובה הטובה ביותר להסתה, ללהט״בופוביה ולכל אותם אלה ששונאים את כל מי ששונה מהם. כשרוחות רעות מנשבות, וחוקים מפלים נכנסים לספר החוקים של מדינת ישראל, חובה עלינו לצבוע את הרחובות בצבעי הגאווה. לא נעצור עד לשוויון".

 

ח"כ מיכל רוזין (מרצ): "ככה נראית ירושלים של כולםן – גאה, פלורליסטית, שוויונית ומכילה. בירתנו היא מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית כולה, ויחד עם המגוון האנושי שצועדים איתנו היום, אנחנו התשובה הניצחת לחקיקה המפלה ולהסתה של גורמים חשוכים . זהו מאבק על זהותה של מדינת ישראל. שוויון, חופש וסובלנות אינם נחלתם של קבוצה, דת או אזור גיאוגרפי אחד בלבד, עלינו להבטיח בטחון וחופש מלא לקהילה הגאה בכל מקום ובכל זמן.  לצד המאבק אנחנו זוכרים את שירה בנקי, ניר כץ וליז טרובישי זכרם לברכה. אנחנו לא נעצור עד שנגרש את השנאה המתפרצת ובמקומה נאיר את הרחובות והחברה הישראלית כולה."

 

ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני): "המצעד בירושלים הוא התשובה שלנו לכל המסיתים והפופוליסטים שבוחרים בקיטוב, שנאה ובקיצוניות על פני דרך ארץ, שוויון וסובלנות."