ביה"מ הכריע, עפולה תוכל לקיים אירוע בהפרדה. ח"כ יעלון: "לא צריכה להיות כפייה דתית וחילונית. אני שמח שהשופט תיקן זאת".

אתמול, רביעי 14.8.2019 בית המשפט המחוזי בנצרת החליט לקבל את עתירת ש"ס נגד שדולת הנשים וביטל הוראה קודמת שאסרה לקיים מופע לחרדים בנפרד.

השופט קבע כי העירייה היא שתחליט כיצד המופע של הזמרים מוטי שטיינמץ וחיים ישראל שעתיד להיערך הערב (רביעי) יתקיים. הוא המליץ לבצע את הצעת הפשרה שהוצעה לצדדים לקיום שלושה מתחמים – אחד לגברים, אחד לנשים ואחד מעורב.

כזכור, בתחילת השבוע קיבל בית המשפט המחוזי בנצרת את עתירת שדולת הנשים נגד עיריית עפולה, שבפארק העירוני שלה מתוכנן להתקיים הערב מופע מוזיקלי לחרדים בהפרדה. השופט יונתן אברהם אסר על קיום המופע בהפרדה, הורה לסדרני העירייה למנוע ולסכל כל ניסיון לבצע אותה ואמר כי יש לערב את משטרת ישראל במידת הצורך.

ח"כ בוגי יעלון (כחול לבן):

"לפני יומיים, אחרי הפסיקה של השופט הקודם. חשבתי שההחלטה לא נכונה. כמובן לא השתלחתי בשופט, כמו שאחרים השתלחו. אבל חשבתי שבמקרה הזה לא מדובר באירוע ממלכתי, זה אירוע שהעירייה מארגנת, בעפולה יש גם ציבור חרדי, ונכון לאפשר לאירוע כזה, של זמר חרדי, לקיים את זה בהפרדה. לא צריכה להיות כפיה דתית, לא צריכה להיות כפיה חילונית, איש באמונתו יחיה. במקרה הזה אני חושב שהייתה טעות לא לאשר ואני שמח ששופט נוסף תיקן את זה".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן:

"בזמן שבתי המשפט דנים בסוגיות מנהליות, הטירוף האמיתי מתרחש מתחת לאף שלנו. האירוע בעפולה הוא תוצאה של כניעת ״הליכוד" בראשות רה"מ נתניהו, לכל דרישות החרדים במו"מ הקואליציוני ובמיוחד סביב סוגיית ביטול איסור ההפרדה בין נשים לגברים במרחב הציבורי. אנחנו בעד מדינה יהודית ובעד מסורת ישראל ונגד מדינת הלכה. ב-17 בספטמבר ״ישראל ביתנו" תחזיר את הנורמליות והשפיות למדינת ישראל ונקים ממשלה לאומית רחבה ללא סחטנות מצד החרדים והחרד"לים".

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי:

"השכל הישר ניצח. אני שואל כאן את הנשים והגברים שבאו לכאן האם מישהו כפה עליהם? האם מישהו מכתיב להם לשבת בהפרדה? או שזה מרצונם? הקרן החדשה היא מממנת את שדולת הנשים שמייצגות בקושי את עצמן והם החליטו לתושבי עפולה איך הן רוצות שיישבו. מאיפה הפטרונות וההתנשאות הזאת? אנחנו אומרים ליאיר לפיד פה זה לא אירן פה זה מדינה יהודית ויהודים שרוצים לקיים אירוע לעצמם על פי ההלכה יוכלו לקיים אותו. אירוע אחד גדול לציבור החרדי לא מגיע לו?".

השכל הישר ניצח

השכל הישר ניצח

פורסם על ידי ‏אריה מכלוף דרעי Arye Machlouf Dery‏ ב- יום רביעי, 14 באוגוסט 2019

 

ח"כ איציק שמולי (העבודה-גשר):

"‏מתווה הפשרה והחלטת ביהמ״ש לעניין המופע בעפולה- סבירים. אמנם, אני מתנגד נחרצות להפרדה במרחב הציבורי; מנגד, צדק שמשמעותו היא שאותה אישה או ילדה, שכה מדברים בשמן, לא תוכל להנות מהמופע היחידי עבורה הקיץ- ובפועל תמחק מהמרחב הציבורי, מקפל בתוכו גם כן עוול חברתי ומגדרי גדול ומשווע. ‏לכן, מתוך 360 אירועים מעורבים לקיים אירוע אחד בהפרדה תוך ניסיון למזער את הפגיעה האפשרית- זה סביר. ״חיה ותן לחיות״ אין פירושו לחפש בתוך האחר אך ורק את עצמך. נותר לקוות שיום אחד גם אצל אלה שהתלוננו כעת על ניסיונות כפייה ימצאו די אומץ והוגנות להיכנס פחות לתוך החיים שלי ושל אחרים".

שינוי גודל גופנים