בחירות 2019: מצע מפלגת נעם

מפלגת נעם – עם נורמלי בארצנו היא מפלגה חרדית-לאומית בהנהגתו הרוחנית של הרב צבי טאו, נשיא ישיבת הר המור. המפלגה הוקמה על ידי הרב דרור אריה – ר"מ בישיבת אפיקי דעת שבשדרות, הרב איתי הלוי – רב היישוב מגרון, יגאל כנען ואריאל שחר. בראשה צפוי לעמוד אבי מעוז.

המפלגה הוקמה ביולי 2019 לקראת הבחירות לכנסת העשרים ושתיים. לצורך ההתמודדות בבחירות רכשו אנשי המפלגה את מפלגת 'לזוז', ששימשה באותה עת כמפלגת מדף, תמורת 80,000 ש"ח.

המפלגה תומכת בשמירת השבת במרחב הציבורי ובשמירה על הרבנות הראשית, ומתנגדת למתווה הכותל ולפקודת השירות המשותף בצה"ל. כמו כן המפלגה מתנגדת לנישואים שלא על פי התורה.

לאחרונה, פורסם מצע מפלגת נעם וכמעט כולו עוסק בנושאים הקשורים לדת ומדינה.

על משפחות בנות קהילת הלהט"ב נכתב: "מבלי ששמנו לב, קמנו בוקר אחד וגילינו שבמדינת ישראל אסור לומר שאבא ואמא = משפחה. עשרים שנות שתיקה וחוסר מעש, עשו את שלהם, וכיום מערכת החינוך שישנן המון 3 מספרת לילדים בגיל סוגים של משפחות. מי שמנסה להטיל ספק באמיתות החדשות – עובר בין רגע טיפולי המרה ומוכתר כחשוך, נבער ומוקצה מחמת מיאוס. אם אנחנו לא רוצים לחיות במדינה בה קונים ילדים בכסף – כדאי שנפסיק לשתוק".

על סוגיית הגיור נכתב: "מעל שש מיליון יהודים איבד העם היהודי בעקבות תנועת ההתבוללות הרפורמית. בכל שנות קיומה הייתה מדינת ישראל, המקום היחיד בעולם בו סכנת ההתבוללות איננה על הפרק. אם לא יהיה מי שידפוק על השולחן ויתריע מול הרפורמות שעומדות לפתחנו, המציאות תשתנה חלילה ומהר מאוד נמצא את עצמנו מתלבטים האם ללכת לשמחה של השכנים, שבנם מתחתן עם גויה (שעברה גיור רפורמי)".

בנוגע לשירות המשותף בצה"ל נכתב: "צבא העם הוא קודש הקודשים של מדינת ישראל, אז איך בדיוק קרה שמדינות זרות, הן אלו שמחנכות את קציני צה"ל? בשנים האחרונות חדרו לצה"ל תפיסות פוסט מודרניות ופוסט ציוניות. מכוני שמאל רדיקלים, מלמדים מה נכון לחשוב, ובעיקר מה לא. אם תצרפו לכך, את הקמפיינים הענקיים שמטרתם לפתוח תפקידי לחימה לנשים, מתוך תפיסה שהשוויון חשוב יותר מהניצחון – תקבלו סכנה של ממש לביטחוננו. הילדים שלנו עושים הכל כדי להגן על המדינה, הם מצפים מאיתנו להגן עליהם".

על האופן בו השבת צריכה להיראות במדינת ישראל כתבו: "מאז ימי בן גוריון, ישנה הפרדה ברורה בין זכותו של כל יחיד לבחור כיצד לציין את היום הקדוש, לבין המדינה, שקיבלה על עצמה כמדינה יהודית, לכבד את השבת במרחב הציבורי. בשנים האחרונות מנסים להקים כאן את מדינת הקרן החדשה, מדינת כל אזרחיה. במדינה הזאת, המתנה הכי גדולה שהעניק העם היהודי לאנושות, הפכה שם נרדף לכפייה ופגיעה בזכויות הפרט. צי של קמפיינרים ולוביסטים עובדים בלחנך אותנו מחדש שלקנות מילקי בשבת בבוקר הרבה יותר חשוב ממסורת של 3300 שנה. השבת היא אחד העוגנים הכי משמעותיים בדמותה של מדינה יהודית. יותר מששמרנו עליה, היא שמרה עלינו".

בנוגע למתווה הכותל נכתב: "לחצים בלתי פוסקים מצד תנועת ההתבוללות הרפורמית, הביאו להמצאתו ואישורו של 'מתווה הכותל', בו מדינת ישראל מכירה בהן כזרם לגיטימי. תחת טענות של 'זכויות הפרט', ועם הרבה דולרים הם רוצים לחלק את המקום שמאחד את כולנו כבר אלפי שנים. השאלה האם רחבת הכותל תינתן כשוחד לרפורמים, תעמוד למבחן מיד לאחר הבחירות הקרובות. אנחנו מוכרחים להיות שם כדי לעצור את זה".

ולבסוף על הרבנות הראשית לישראל כתבו: "העובדה שהיום, אנחנו יכולים להתחתן אחד עם השני, בלי חשש, היא בזכות הרבנות הראשית שמנהלת את תחום הנישואים והגיור. העובדה שמיליוני יהודים יכולים לאכול כשר בלי מאמץ, גם היא בזכות מערך ממלכתי אחד של כשרות. רק משרד הבריאות מאשר תרופות, ורק מכון התקנים מנפיק אישורי בטיחות. היהדות לא פחות חשובה ולא יכולה להפוך לפלסטלינה. ארגונים שונים, תחת מסווה של מלחמה בבירוקרטיה, מנהלות מאבק כדי לסגור ולהפריט את הרבנות הראשית לישראל, היא לגמרי מפריעה להם בהקמת מדינת כל אזרחיה. מאה שנה שהרבנות הראשית לישראל מאחדת אותנו, אנחנו חייבים את זה, כדי שגם הנינים שלנו יוכלו להתחתן אחד עם השני".

 

נֹעם - הַּמֶלְֶך עָרֹום