בחדשות 'כאן' התפרסמה הקלטה עם דבריו של הרב אריה שטרן אשר התבטא נגד הקהילה הלהט"בית סביב חוק הפונדקאות. ח"כ מוטי יוגב: "התעמולה הלהט"בית ומסע ההפחדה בתקשורת לא ירתיעו אותנו

אתמול, שני 23.07.2018 פורסמה הקלטה בחדשות 'כאן' עם דבריו של הרב אריה שטרן אשר התבטא נגד הקהילה הלהט"בית סביב חוק הפונדקאות, וטען כי התעמולה הלהט"בית ומסע ההפחדה בתקשורת לא ירתיעו אותו מלומר את האמת של תורת ישראל.

בהקלטה שנחשפה ב'כאן' נשמע הרב שטרן אומר לתלמידיו: "מה שרציתי לומר בעניין זה, שמלבד עצם האיסור על פי תורה, יש איסור לקיים את המציאות הזו של הלהט"בים בכלל. אבל אף אחד לא מדבר על כך שבעצם מגדלים פה או גורמים להולדת ילדים שנכנסים לחיים מאוד מוזרים ולא טבעיים, של חיים בלי אבא ואמא".

הרב שטרן הוסיף כי גידול ילד בתא משפחתי שאינו אבא, אמא וילדים, יביא לפגיעה בילדים: "בהחלט יכול להיות שהילדים יהיו אומללים בסופו של דבר, אולי לא בילדותם הקטנה, אבל שיגדלו וימצאו את עצמם בצורה כזו, בצורה לא טבעית. זה נראה לי דבר שמאוד יאמלל אותם ויגרום להם באמת סתם חיים קשים".

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג: "הקהילה הגאה לא זקוקה לחיזוקים ועזרה מרב קיצוני, שוודאי הטיף לתלמידיו נגד שנאת חינם בתשעה באב, וחזר להסית בסיום הצום. הוא ודומיו יכולים לשאוב תסכול רב מהאופן שבו הקהילה הגאה סחפה אחריה מדינה שלמה, בדרך להכרה בשוויון מלא. את הפנים ההמומות ראוי לשמור לתופעות יוצאות דופן. רב קיצוני שמספק אמירות חשוכות היא לא אחת כזו".

 

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני):"האומלל היחידי כאן זה אדון שטרן בעצמו, שבגלל אנשים כמותו שהופכים את היהדות לנוקשה ומשניאה- הם מרחיקים יהודים רבים ממנה. במקום לנסות ולנהל את פנקס החשבונות של אלוקים, עדיף שיחזור בתשובה אמיתית על הפצת דברי השנאה, ההסתה והבלע בעולם כלפי בני ובנות עמו, שעוד משלם את משכורתו. הוא צריך להתבייש בעצמו".

 

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) : "התעמולה הלהט"בית ומסע ההפחדה בתקשורת לא ירתיעו אותנו מלומר את האמת של תורת ישראל. תופעת הלהט"ב, גורמת לילדים לגדול מראש מחוסרי אבא או אמא. לאורך כל תולדות האנושות, ילד נברא וזקוק באופן טבעי לאבא ולאמא. כך מצווה תורתנו, כך מתנהל הטבע ורוב האנושות .עם כל הרצון שלא לפגוע באנשים ונשים שחשים אחרת, זה המוסר הטבעי, אליו נמשיך לחנך ולקרוא, למשפחות של אבא, אמא וילדים. זה עברה וזה עתידה של האנושות כולה. זה הציווי שציוונו בורא עולם".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני): " העובדה שההומופובים המתועבים ביותר יוצאים לקרב לגונן על חשכת עולמם מפני הקדמה והנאורות, מעידה על עוצמת המהפכה שמתחוללת כאן".

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד): "הרב שטרן מבטא את דעתו שלו ושל רבנים מהמגזר הדתי והחרדי, שהם נגד שוויון באופן כללי. לשמחתי הרבה, הציבור מביע את עמדתו לאחרונה באופן ברור – בעד שוויון לקהילה ובכלל".

 

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני): "הימים האחרונים מוכיחים שהציבור הישראלי רוצה שוויון ושכל מי שמנסה לגרור אותנו אחורה לימים חשוכים, ייכשל. היהדות מבוססת על האמונה כי כל אדם נברא בצלם ואין דבר יהודי יותר משוויון אמיתי וביטחון אמיתי בלי קשר למין, מגדר או נטייה מינית".