בדף הפייסבוק 'חילונים ירוקים' פורסם פוסט המזמין בעלי עסקים שפתוחים בתשעה באב לתלות מדבקת "פתוח בתעשה באב". ח"כ נפתלי בנט:"אני מבקש שלא להתייחס ספציפית ליוזמה העלובה הזו.

אתמול, רביעי 10.07.2018 פורסם בדף הפייסבוק 'חילונים ירוקים' פוסט, המזמין בעלי עסקים שפתוחים בתשעה באב לתלות מדבקת "פתוח בתעשה באב" בבית העסק. הפוסט, קורא להפסיק עם הקנסות והדוחות הניתנים לבתי עסק פתוחים בתשעה באב.

ח"כ מרב בן ארי (כולנו): "אוקיי שוב אני הליברלית לא מצליחה להבין למה לקרוא לבתי קפה לפתוח בתשעה באב ועוד לחלק מדבקות למה לצפצף על יום שחשוב לרוב גדול בעם? מיותר, רק מוסיף פילוג ושנאה. אני אגב אהיה בערב תשעה באב במתנס מגיד בשד נורדאו ואשתתף בפאנל מעניין בלב תל אביב".

שר החינוך ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי): "שלחו לי את התמונה הזו וסיפרו שיש איזה חבר מועצה שמנסה לקושש קולות דרך שנאת חינם וליבוי שנאה, ואני באמת מבקש שלא להתייחס ספציפית ליוזמה העלובה הזו, אלא רק לומר שאני מסתובב בבתי ספר ובבסיסי צבא ובפריפריה ופוגש אלפי ישראליים בכל שבוע, מכל המגזרים ומכל גווני החברה, ואין לי בכלל ספק: אנחנו יותר טובים מזה. השלט הזה לא מייצג את האווירה שיש בישראל, שהיא מכבדת וסובלנית. אז נכון שתמיד יהיו כאלה שינסו לחרחר ריב לתועלת אישית ולצערי התקשורת תמיד תאתר את השוליים הללו ותיתן להם חשיפה (לצערי התקשורת תמיד תעדיף אייטם של הפורום החילוני על פני אייטם על התנדבות של בני נוער), אבל עם ישראל אוהב את המסורת שלו ויודע, למרות המחלוקות, להיות ביחד. אנחנו בשלושת השבועות, ויש לי בקשה ממכם, ואני מקבל לקחת זאת גם על עצמי: בואו נאיר פנים אחד לשני, בואו נרבה באהבת חינם. אנשים אחים אנחנו".

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד): "אחד מנכסי צאן הברזל של העם היהודי, המייחד אותנו יותר מכל עם אחר, הוא הזיכרון. מי שקורא היום לפתוח חנויות בערב תשעה באב, בעוד 10 שנים יקרא לפתוח חנויות בערב יום השואה. בעוד 20 שנה הוא ילך למסיבות ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל".

 

הפוסט שפורסם בדף הפיסבוק של 'חילונים ירוקים' : בעלי עסקים! פתוחים בתשעה באב? מדבקת "פתוח בתשעה באב" תביא לכם יותר לקוחות. בואו וקחו אחת! "תפסיקו להתעמר בבעלי העסקים ובציבור החילוני. תנו לבתי הקפה, המסעדות והמרכולים להישאר פתוחים בתשעה באב (מתחיל בערב לפני)! די עם ההפחדות, האיומים, הדו"חות והקנסות לעסקים שנשארים פתוחים בתשעה באב. אסור לעיריית ת'א לקחת חלק במסע ההזוי של הדתה וכפייה הפוקד את המדינה." כך דורש חבר המועצה ראובן לדיאנסקי יו"ר רשימת "חי – חילונים ירוקים" מראש העיר רון חולדאי. שתפו והגיבו כדי שיגיע לרבים! מעוניינים במדבקה לחלון העסק? צרו קשר עם תנועת "חי – חילונים ירוקים". לרווחת התל אביבים נרכז ונעלה בדף הפייסבוק שלנו את שמות בתי העסק שיהיו פתוחים בתשעה באב. מכירים עסק כזה? שתפו אותנו".