בדיון שהתקיים בוועדת הכלכלה, בנושא הרפורמה במשק החשמל, אמר ח"כ יעקב אשר: "יש להסדיר את הנושא לטובת אלפי משפחות שנמנעות מלהשתמש בחשמל שמיוצר בשבת ונאלצות להפעיל גנרטורים".

היום, רביעי 11.07.2018 התכנסה הוועדה המשותפת לועדת הכנסת, ולוועדת הכלכלה לדון בנושא התיקון לחוק משק החשמל. במסגרת הוועדה, העלה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) את הצורך ב'חשמל כשר'.

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה): "אני דורש, כי בתוך החלת הרפורמה ותהליך האוטומציה של מתקני הייצור יהיה פתרון והסדרה של  שיווק חשמל כשר לטובת אלפי משפחות ברחבי הארץ שנמנעות כיום מלהשתמש בחשמל שמיוצר בשבת ונאלצות להפעיל גנרטורים שכונתיים ופרטיים בשכונות רבות ברחבי הארץ. את הפתרונות לחשמל כשר ניתן להסדיר מבלי לפגוע ברווח הכלכלי של הרפורמה ומבלי לפגוע בכדאיות של החוק אני מבקש לעשות צדק נכון גם כלכלי וגם ערכי. יש צורך לחשב ולתכנן את יישום הרפורמה באופן כזה שלא יהיו מקרים שבהם בעקבות האוטומציה והייצור הקהילתי , במקרי חירום או במקרים של תקלות טכניות תהיה השבתה של ערים שלמות או אזורים גדולים בארץ ללא אספקת חשמל סדירה,  לפי הרפורמה הזו אם אחד המתקנים נפגע בזמני חירום זה יכול לשתק אזורים גדולים ולהפסיק בהם את החשמל מצב שאף אחד מאיתנו לא רוצה להגיע אליו".

יו"ר הוועדה ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני): "מדובר ברפורמה הגדולה ביותר במשק בעשור האחרון, "הדבר החשוב הוא לשרת את אזרחי ישראל שידעו שהולכת להיות תחרות אמתית שהם הולכים להרגיש בכיסם – אם זה לא יקרה כולנו הפסדנו".

לצפייה בדבריו של ח"כ יעקב אשר יש ללחוץ כאן