בדיון המשותף ליועמ"ש עם שר הדתות נפתלי בנט וסגנו אלי בן-דהן הוחלט כי מהחודש הבא יתוקנו תקנות אשר יאסרו על נשים להתעטף בטלית בכותל

ח"כ מירי רגב על ההחלטה –

"לפני דקות אחדות החליט היועץ המשפטי לממשלה כי נשות הכותל יורשו באופן חד פעמי להתפלל על מנהגן ברחבת הכותל ביום שישי הקרוב (ראש חודש). אולם מחודש הבא יתקין שר הדתות תקנה האוסרת על נשות הכותל להתעטף בטלית ולהניח תפילין ברחבת הכותל. כאמור, לפני דקות הסתיים דיון במשרד היועץ המשפטי לממשלה יחד עם שר הדתות בנט וסגנו ושם החליטו לבחון את התקנות מחדש. לנוכח ממאמציו של מזכיר הממשלה צביקה האוזר להכשיר במיידית שלב א של מתווה שרנסקי המאפשר תפילה בקשת רובינסון המיועדת לתפילות מעורבות הוחלט כי בראש החודש הקרוב שיחול ביום שישי הקרוב יוכלו נשות הכותל להתפלל בכותל על פי מנהגן. עם זאת מחודש הבא יתקין משרד הדתות תקנות חדשות שלא יאפשרו יותר ברחבת הכותל המערבי את מנהג תפילת נשות הכותל.
אני קוראת שלא להפוך את הכותל לאתר הפגנות ולשמור על האחדות וקדושת המקום. חשוב להוציא את הכותל ממחלוקות וסכסוכים . פיתרון קשת רובינסון חייבת לקבל האצה כבר בימים הקרובים לטובת הכשרת המתחם המיועד בפרק זמן קצר ביותר."

לדברים בעמוד הפייסבוק של מירי רגב

ח"כ עליזה לביא על ההחלטה –

"כדאי שנקרא את הכתובת שעל הקיר, השארת המצב בערפל, כשלא ברור מה מותר ומה אסור, עלול להביא לתוצאות קשות ביום שישי. בדיון מחר [יום שלישי 07/05/13, מתקיים דיון בנושא בוודה לקידום מעמד האישה שח"כ לביא עומדת בראשותה] ננסה ליצור הידברות בין כל הגורמים הנוגעים בדבר, ולהגיע להסכמות שימנעו אלימות בתפילת יום שישי"

לידיעה המלאה בYNET