בג"ץ אישר רישום זוג הורים מאותו מין לילד מאומץ כשני הורים בתעודת הלידה.ח"כ מרב מיכאלי:"עכשיו צריך להסדיר את סוגיית רישום ההורות וההורים הגאים, בלי אימוץ, בלי צו הורות, פשוט כמו סטרייטים

אתמול, רביעי 12.12.2018 בג"ץ הורה על הנפקת תעודת לידה הנושאת את שמותיהם של שני אבות לילד שאומץ על ידם.

בעתירה שהוגשה על ידי שני אבות לילד והאגודה למען זכויות הלהט"ב באמצעות עורכי הדין חגי קלעי ודניאלה יעקובי, טענו העותרים כי משרד הפנים מפלה אותם אל מול הורים הטרוסקסואלים: לאחר אימוץ קטין על ידי הורים הטרוסקסואלים מונפקת לו תעודת לידה הנושאת את שמות שני ההורים המאמצים. עוד טענו העותרים כי הסירוב להנפיק תעודת לידה כזו פוגע בקטין, חושף ברבים את היותו מאומץ, ומקשה עליו בפרוצדורות פשוטות הדורשות את תעודת הלידה.

שופטי בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ, ניל הנדל, ג'ורג' קרא ומני מזוז, קיבלו את העתירה ונתנו צו המורה למשרד הפנים להנפיק לקטין תעודת לידה הנושאת את שמות שני אבותיו.

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני): "שוב בית המשפט העליון מציל את מדינת ישראל ומשאיר אותה דמוקרטית. עכשיו צריך להסדיר סוף סוף את סוגיית רישום ההורות וההורים הגאים, בלי אימוץ, בלי צו הורות, פשוט כמו סטרייטים. בשוויון".

 

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד): "פעם נוספת בג"ץ עשה את עבודתה של הממשלה והכנסת ופסק בצדק כי "אין להצדיק יחס שונה לבני זוג חד-מיניים והרישום ייעשה בדומה לאימוץ על ידי בני זוג הטרוסקסואלי". וכי לראשונה תונפק תעודת לידה ובה יירשמו שני אבות לילד שאומץ. הממשלה והכנסת כושלות פעם אחר פעם, מבטיחות ואינן מקיימות בנושא הקהילה הגאה. גם הפעם הממשלה הבטיחה לחוקק חוק שיאפשר להורים גאים לאמץ. הבטיחה, וכרגיל לא קיימה. מה שמרגיז הוא שלא די שהממשלה והכנסת לא עושות את תפקידן אלא שברוב חוצפתם השרים משתלמים בבגץ ובאים בטענות על כך שבית המשפט העליון כביכול הינו אקטיביסט. נוח להם, הם היו רוצים שבגץ לא ידון ולא יסייע לקהילה הגאה".