בארגון 'חותם' קראו שלא לאכול במסעדות בפיקוח 'צהר'. ח"כ זנדברג: "מבחן התוצאה מוכיח: אנחנו, הציבור החופשי בישראל כוח עצום"

ביום ראשון בתאריך 22.4.2018 ארגון 'חותם' יצא בהודעה לציבור שלא לאכול במסעדות המשתפות פעולה עם מערך הכשרות הפרטי. בנוסף,  הודיעו ארגון "חותם" על חרם נגד רשת המסעדות "פסטה בסטה", שהחליטה לעזוב את הרבנות והתקשרה עם "צהר פיקוח מזון". חברות הכנסת תמר זנדברג ורחל עזריה הגיבו לדברים. עזריה: "כשהקמנו את "השגחה פרטית", חשבנו שיקח קצת זמן עד שכולם יבינו שזה טוב לכשרות, לעסקים ולעם ישראל. התגובות לפוסט של ארגון "חותם" נגד פרוייקט הכשרות מעידות שהציבור קלט את זה מצויין. וממש ממש מהר."

ארגון חותם, המתנגד למערך ההשגחה של רבני צהר שפועל כאלטרנטיבה לרבנות הראשית, קרא השבוע לציבור הרחב  לא לאכול במסעדות המשתפות פעולה עם מערך הכשרות הפרטי. ביום ראשון ה22.4.2018 הודיעו ארגון חותם על חרם נגד רשת "פסטה בסטה", שעזבה את הרבנות והתקשרה עם "צהר פיקוח מזון".

ארגון חותם, מאגד רבנים ופעילים המזוהים עם הזרם השמרני בציונות הדתית, ומתנגד לכל פגיעה במעמדה של הרבנות הממלכתית וליוזמות הפוגעות בבלעדיות שלה כספקית שירותי הדת לאזרחי ישראל. בהתאם לכך, הוא מוביל את המחאה נגד ההפרטה בתחום הכשרות, שאושרה על ידי בג"ץ תחת הגבלות מסוימות ומיושמת כעת על ידי ארגון צהר.

במכתב פומבי למנהלי הרשת שפרסמו אנשי "חותם" בפייסבוק, הם כינו את רשת המסעדות  "פסטה באסה", והאשימו: "ביאסתם אותנו! תג המחיר: נצביע ברגליים. מי שרוצה לאכול כשר – לא נכנס לפסטה בסטה בהשגחת 'צהר'! אנחנו רוצים לאכול כשר!"

 

חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ): "הציבור מצביע ברגליים נגד מונופול הרבנות! מסעדות פונות ומבקשות תעודת כשרות אלטרנטיבית, יוזמות ציבוריות של קווי אוטובוס בשבת פורחות והישראלים בוחרים באלטרנטיבות לנישואים ברבנות . השבוע הצטרף סניף נוסף של פסטה בסטה למערך הכשרות האלטרנטיבי והחליט לוותר על סחטנות הרבנות ותעודת ההכשר שלהם. מבחן התוצאה מוכיח בדיוק את שכל מי שבחר בצעד האמיץ של וויתור על הרבנות הרוויח וכמוהו גם הצרכנים. אנחנו, הציבור החופשי בישראל כוח עצום, אנחנו רוב ברור בחברה הישראלית."

חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו): "כשהקמנו את "השגחה פרטית", חשבנו שיקח קצת זמן עד שכולם יבינו שזה טוב לכשרות, לעסקים ולעם ישראל. התגובות לפוסט של ארגון "חותם" נגד פרוייקט הכשרות מעידות שהציבור קלט את זה מצויין. וממש ממש מהר."

 

מארגון 'חותם' נמסר בתגובה כי "עסק שבוחר לוותר על כשרות מטעם הרבנות ולעבור לכשרות אלטרנטיבית, ככל הנראה עושה זאת מאחת הסיבות הבאות: או שהוא שותף לאג'נדה שמבקשת לפרק את הרבנות הראשית, כפי שאמרו בצהלה כל המברכים על הקמת הגוף החדש, או שהוא לא רוצה לעמוד בסטנדרטים של הרבנות. בין כך ובין כך זה לא מריח טוב, ובתחום הקולינרי הריח הוא מאוד משמעותי".

 

לדבריה המלאים של חברת הכנסת תמר זנדברג יש ללחוץ כאן