באירוע בתמיכת עיריית כפר סבא לציון יום ירושלים הופרדו נערים ונערות בכניסתם לאולם בידי המורים. ח"כ תמר זנדברג (מרצ): "ילדים בחינוך הממלכתי לא יעשו פעילויות מאחורי מחיצות, ובנות לא יישבו בקצה

בהצגה שנערכה היום, ראשון 13.05.2018, במרכז התרבות העירוני בכפר סבא לרגל יום ירושלים, אל מול תלמידי תיכון "כצנלסון" החילוני, הופרדו הבנים והבנות – הבנים ישבו מקדימה, והבנות מאחורה, בעקבות בקשת בית ספר דתי שנכח באירוע.

באירוע שהתקיים הבוקר, בהיכל התרבות העירוני, התכנסו תלמידי כיתה י' מתיכון חילוני ומוסדות חינוך דתיים בכפר סבא לצפות בהצגה, לציון יום ירושלים. ההצגה של תיאטרון אספקלריא המגדיר עצמו "במה לתיאטרון יהודי", התקיימה ביוזמה משותפת של עיריית כפר סבא, האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך ומרכז "זהות".   במהלך האירוע, נערכה בהפרדה בין תלמידים לתלמידות: הראשונים נשלחו להתיישב בקדמת האולם, האחרונות – בשורות האחוריות. את ההפרדה ערכו אנשי צוות מבתי הספר הדתיים, בתמיכת מורים מהמוסד החילוני, והסיבה לכך הייתה הצטרפותו של בית ספר דתי להצגה.

ח"כ תמר זנדברג (מרצ): "לא רק ההצגה הועלתה אל מול אולם מופרד – גם הכיבוד היה נפרד, לבנים ולבנות. המקרה הזה מייצג תופעה גדולה יותר. עבור הימין, רק לדתיים יש רגשות שצריך להתחשב בהם. לחילונים אין ערכים ואין רגשות, ולכן הם אמורים להתיישר לפי הרוח החדשה.  אז יש לנו חדשות עבור נפתלי בנט: שוויון הוא ערך. כבוד האישה הוא ערך. ובדיוק כמו שאתה נלחם על הערכים שלך, אנחנו לא מתכוונים לוותר על שלנו. ילדים בחינוך הממלכתי לא יעשו פעילויות מאחורי מחיצות, ובנות לא יישבו בקצה האולם בזמן שהבנים מקדימה. אפילו לא פעם אחת.  אני אפנה לשר החינוך בתביעה לבירור המקרה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי): מה זה העברת השגרירות והאירועים בעזה, מול אירוע לאומי חמור ומשעמעותי כל כך של הצגה לכיתה י' בכפר סבא. הדתיים לא ביקשו וחילוניים גילו התחשבות מיוזמתם כמחווה של רצון טוב. אידיליה של ממש. שני צדדים שראויים להערכה על התחשבותם.  אבל שכחתי שמחוות של רצון טוב אצלכם זה כנראה רק לערבים ולא חלילה לדתיים. הלכתם לאיבוד. רדו מהעץ.

ח"כ יהודה גליק (הליכוד): כאשר ח"כ סמוטריץ צודק, אז הוא צודק. הבוקר בתקשורת: נפל דבר בישראל, אסון כבד נפל עלינו, שומו שמיים נכשלנו בחינוך. הדתה. איך נפלו גיבורים? סוף הדמוקרטיה. סוף המדינה, בנים ובנות ישבו בנפרד במפגש מכבד ומכיל בין נוער דתי לחילוני בכפר סבר ואף אחד לא קם. מכריזים בזאת על שבעה ימי אבל. הלו השתגענו?!

לקריאת הכתבה המלאה יש ללחוץ כאן