ארה"ב היתה המקום הבטוח ביותר לדתות שונות כי יש בה סובלנות כלפי כל דת וגזע. אך לצערי המצב השתנה ב 180 מעלות

ב 7 במרץ 2017 דנה ועדת העליה הקליטה והתפוצות בנושא האנטישמיות הגוברת בארה"ב

אברהם נגוסה (ליכוד):
נושא כואב, התגברות האנטישמיות בארצות הברית. הבוקר דיווח על תקרית נוספת, צלב קרס נחרט על דלת של בית כנסת באוהיו.
שנים רבות היתה ארהב המקום הבטוח ביותר לדתות שונות כי יש בה סובלנות כלפי כל דת וגזע. אך לצערי הרב בתקופה האחרונה השתנה המצב ב 180 מעלות.
לפי הליגה נגד השמצה מ 2013 עד 2015 היתה עליה במספר מקרי האלימות האנטישמית בארה"ב, מ 751 מקרים ל 941 מקרים.
גם לפי ה FBI  בשנת 2015 היו 53% ממקרי פשעי השנאה מופנים כלפי יהודית, ו 52% מהקורבנות היו יהודים.
מתחילת השנה התקבלו 122 איומים על הטמנת פצצות בקרוב ל100 מוסדות יהודיים.
אנחנו אומרים ליהודי העולם- כנסת ישראל איתכם, מדינת ישראל עומדת לצידכם.
  
קסניה סבטלובה (המחנה הציוני):
היה מוזר אילו לא היינו מתכנסים פה, כאשר אנחנו שומעים על הזוועות שמתרחשות. זה טבעי שאנחנו נפגשים ודנים בהתלקחות של האנטישמיות החדשה. נכון שחשוב לעסוק במניעה של גילויי אנטישמיות, אבל אם לא נטפל בשורשים לעולם לא נדע להחזיר את החיה הזו לתוך הכלוב שלה. ראוי להפנות אצבע מאשימה כלפי פוליטיקאים שמעודדים תנועות כמו KKK   ו-Alt Right  הם דחפו לזה וגרמו לכך. אנחנו בחרנו לחיות בישראל, אבל ליהודים יש זכות לחיות את חייהם הטבעיים בלי פחד בכל מקום בעולם. ואחרי שהוציאו את השד מהבקבוק, זה לא מספיק להתנצל.
 
מיכאל מלכיאלי (ש"ס):
יש אירועי אנטישמיות שקורים בעולם והמדינה ממלאה פיה מים. למשל בקברו של רבי נחמן מברסלב באוקראינה ולא ראינו שהמדינה התערבה. המדינה צריכה לפנות לממשלות השונות בכל מקרה שקורה בעולם.
 
תמר זנדברג (מרצ):
כולנו נגד האנטישמיות, כמובן, והיא חלק משנאת מיעוטים באופן כללי. אני לא חושבת שאפשר להתעלם ולטמון את הראש בחול בעניין הקשר בין האנטישמיות שהיא תוצאה לא רק של כניסת נשיא ארהב לתפקידו, אלא גם הקמפיין שלו שהתבסס על שנאת מיעוטים. ההסתה הזאת היא נמר שאפשר לרכוב עליו ואי אפשר לשלוט בו, משתולל ויוצא משליטה. ואנחנו רואים את זה בהשחתת קברים ובהצדעה במועל יד. אנחנו יכולים לספר לעצמנו שזה תמיד היה ומבוסס על שורשים שהיו, אבל אי אפשר להתעלם מלגיטימציה פוליטית לתופעה הזה. תגובת ממשלת ישראל חסרה לי, הברית הפוליטית עם ממשל ארהב גורמת להעלמת עין מתופעת האנטישמיות. אנחנו מוכנים לעצום עין לשנאת יהודים כל עוד שונאים מוסלמים יותר. אנטי שמיות זה אנטי כל העמים השמיים.
אתמול עבר כאן חוק שקובע שלא תהיה כניסה לישראל למי שקורא לחרם על ישראל, כולנו מתנגדים לחרם על ישראל. החוק הזה רוצה לבצע צנזורה פוליטית על מתנגדי הכיבוש וההתנחלויות. מדינת ישראל חוקקה חוק שמהווה את הנשק הכי טוב לתנועת ה BDS  וכל מי שאתם רוצים לפעול נגדם. חשוב מאד לא לבלבל בין אנטישמיות לבין ביקורת על מדיניות הכיבוש.
 
יעל כהן פארן (המחנה הציוני):
ראינו פי שניים יותר ציוצים והתבטאויות כלפי ישראל, אי אפשר להגיד שהכל זה רק העולם. זו תפיסה שמעקרת את היכולת שלנו להתמודד עם הבעיה. ישראל צריכה להתמודד באמת עם הקונפליקט שהיא נמצאת בו, ולא רק להגיד שהעולם אשם. אנחנו בעצמנו לא מאדירים את שם ישראל בתפוצות. חברי כנסת מתראיינים בתקשורת הזרה ויוצרים נזק. יש מעשים שמעכירים את הגל נגד מדינת ישראל, ואי אפשר להתעלם מזה.
אני דורשת להבין מה התכנית של משרדי הממשלה לטפל בדבר הזה.
 
דב חנין (הרשימה המשותפת):
צריך להתייחס לפיל שנמצא בחדר. הפיל הוא נשיא ארה"ב טראמפ והצוות שעובד סביבו. טראמפ אשם באנטישמיות, והוא אינו היחיד. באנון, שמתייחס ליהודים ככח האופל. אדם שאומר שיעשה בארה"ב מהפכה מרגשת ממש כמו בשנות ה30. התופעה המסוכנת של ימין תוקפני ופשיסטי לא מתרחש רק בארה"ב. גם בצרפת ובאוסטריה, אסטוניה, ליטא לטביה והונגריה. כשרוה"מ נתניהו אומר שטראמפ הוא הידיד הכי גדול שקם לעם ישראל, זה מאפשר לטראמפ להראות תעודת יושר מראש ממשלת ישראל.
אנחנו לא יכולים להתנהל בסטנדרט כפול.
 
עליזה לביא (יש עתיד):
השילוב הקטלני בין אנטישמיות ישנה לחדשה דורש מענה. מחייב אותנו כמדינת ישראל לעשות חשיבה. עלינו להתאגד ולתת מענה.
אנחנו מכבדים את הנשיא הנבחר. קולות שקוראים נגד הנשיא מובלים על ידי יהודים, באקדמיה, בהוליווד, ובכל מיני ארגונים- יש בה כדי לתרום תרומה רבה לאנטישמיות.
 
מיכל בירן (המחנה הציוני):
עליזה הדברים שלך מקוממים ברמות שלא יאמנו. להיות יהודי זה לעמוד נגד מגמות פאשיסטיות ונגד עוול, נגד היטפלות למיעוט אחר. אני גאה באגונים, תמשיכו לעשות מה שאתם עושים
 
ענת ברקו (ליכוד):
כחוקרת בתחום הטרור מחבל אמר לי פעם "המזל שלנו הפלסטינים שהיהודים זה האויב שלנו, אחרת מי היה יודע עלינו בכלל", הסיפור הוא שכל הפוליטיקלי קורקט של העידן החדש לא עובד על יהודים. אני לא רואה את האו"ם אומר מילה. זו אנטישמיות. אפילו מרצים יהודים שהגיעו מהשמאל הרדיקאלי, שהם אנטישמים בעצמם, לא נותנים להם להרצות. אנחנו הקנרית שבמכרה, שום דבר לא נגמר ביהודים.