ארגון חותם פרסם סרטון אשר תוקף ארגונים דתיים לאומיים בטענה כי הם פועלים בשליחות הקרן החדשה לניגוח היהדות ופגיעה בציבור הדתי.ח"כ מרב מיכאלי: "זאת הסתה מסוכנת ומאבק בעד מדינת הלכה".

 אתמול, ראשון 19.08.2018 הארגון 'חותם' פרסם סרטון אשר תוקף ישירות כמה מהארגונים הדתיים לאומיים וטוען כי הם פועלים בשליחות הקרן החדשה לניגוח היהדות ופגיעה בציבור הדתי.

בסרטון, מוצגת  "המספרה של טליה – נעצב לכם את הראש מחדש", המכוון למנכ"לית "הקרן החדשה", טליה ששון, נכנסות כלה לפני חתונתה, ילדה לפני חגיגת בת המצווה, ילד וחייל דתי. כשכולם מבקשים "עיצוב ראש".

 האנשים בסרטון מוצגים בשמותיהם, ומעלים נגדם טענות קשות, בין היתר על שטיפות מוח וניסיון לעוות את הדת. בין הדמויות שעל המוקד: חנה קהת, מייסדת ארגון הפמינסטיות הדתיות "קולך" ובציה כהנא-דרור, עד לאחרונה מנכ"לית "מבוי סתום" המסייע למסורבות גט. 

ארגון חותם פועל במטרה להשיב את היהדות למרכז סדר היום הציבורי. בנוסף, בחותם מאמינים כי ערכי היהדות הם הבסיס שעליו נשענת מדינת ישראל, ובהיעדר ערכים אלו חסרה זהותה של המדינה את העיקר.

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) : "ההסתה החדשה נגד הקרן החדשה היא הסתה נגד נשים ונגד נשים אורתודוכסיות ליברליות. יהודיות בכל מובן, רק לא במובן שהימין הקיצוני רוצה. זאת הסתה אישית מסוכנת וזה מאבק בעד מדינת הלכה ונגד ישראל יהודית דמוקרטית. אל תשתקו להם".

 

ח"כ יהודה גליק (הליכוד): "לא מסכים עם אף מילה שלהם אבל זה הומור בטוב טעם. חופש הביטוי שמעת? זכותם המלאה גם אם מרב מיכאלי יקירתי תצעק אלף פעמים 'הסתה הסתה' תתעלמו, זו דרך מכובסת שלה לסתימת פיות מכוערת".

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "המתנה של 'חותם' לחודש הרחמים והסליחות – עוד שנאה, עוד פילוג, עוד השטחה והשחתה של השיח. גם הפעם – מתקפה זדונית על כל מי שחושב טיפה אחרת. מחר זה אתם. הכי חמור – אין שם מילה אחת אמת. מי שמכיר את הנפשות – יודע, לי כואב על צעירים שנחשפים לדברי ההבל והשקר האלו".

ח"כ רחל עזריה (כולנו): "הקמפיין הנבזי ושקרי שהעלו "חותם" מלבה שנאה ומשחיר ארגונים ונשים שעושות מלאכת קודש. תהילה פרידמן היא שותפה לדרך, שנמנית יחד איתי על מקימי "ירושלמים". אישה פורצת דרך, שהעשייה שלה למען חיבור בין קהילות ומגזרים".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "אפשר לאהוב את סגנון הקמפיין האישי של חותם ואפשר גם לחשוב שראוי לנהל את הדיון בצורה יותר מכובדת ופחות פרובוקטיבית, אבל אי אפשר להתחמק עוד מהדיון על השפעתה של הקרן לישראל חדשה על הציונות הדתית. האג'נדה של הקרן ידועה והרסנית והיא לא תורמת לארגונים סתם כי יש להם פנים יפות. מי שלוקח מהם כסף משרת את האג'נדה שלהם, בין אם הוא רוצה בכך ובין אם לא, וממלא חלק מהפזל האסטרטגי הכולל של הקרן. זה מוסיף מימד חמור מאוד לפעילותם של הארגונים, שלפחות בחלקה היא שלילית כשלעצמה. מוטב שהארגונים שמשתפים פעולה עם הקרן יספקו לציבור תשובות במקום לתקוף את השליח".