"אנחנו נמצאים בממשלה בשביל ארץ ישראל, אבל אנחנו נמצאים גם בשביל השבת וגם בשביל הכותל, ואנו נעשה כל מאמץ שלא יהיה סחף בנושאים הללו, והשבת תישמר כהלכתה בפרהסיה"

במסגרת נאום  בכנס ירושלים של עיתון "בשבע" התייחס השר אורי אריאל (הבית היהודי) לסוגיות מתווה הכותל, ופתיחת עסקים קטנים בעיר ת"א.

להלן עיקרי הדברים:

באשר למתווה הכותל,  לפני מספר חודשים החליטה הממשלה לאשר מתווה חדש שמשמעותו הכרה בזרם הרפורמי, אנוכי הצבעתי יחד עם כמה שרים נגד ההחלטה. ההחלטה הזואת ראויה שלא תגיע לעולם באופן מעשי. היא פגיעה בקודשי ישראל  וכל החוויות שאנו חווים עם כל הכבוד ויש כבוד ליהדות התפוצות, אלו הם אחינו ואחיותינו ממש אין סיבה להכיר בזרם הרפורמי במדינת ישראל, מה שיש בחו"ל יש בחו"ל, בארץ זה שונה. יחד עם חברים נוספים מהממשלה, השרים אזולאי, דרעי וליצמן, ויחד עם הרבנות הראשית אנחנו באנו ואמרנו לרה"מ תשנה את המתווה אנחנו במתווה הזה, בצורה הזו ניאבק בו כלל שנוכל, ואני מקווה שאכן נוכל לבשר שהמתווה הזה שונה.

הדבר השני הוא השבת. יש כידוע בג"ץ על פתיחת עסקים בעיר הקודש ת"א, כולם מבינים שמה שיהיה בת"א יהיה בכל הארץ, מה שקורה היום בת"א זה פשוט צפצוף על החוק. כשזה לא נוח יש צפצוף אחד ארוך על החוק, חוק המנוחה, והדבר הזה צריך לחזור לסדרו. המינימום הוא שעסקים לא יהיו פתוחים בשבת, יש יוצאי דופן, והדברים במידה רבה הם בידינו, בשביל זה אנחנו נמצאים בממשלה- אנחנו נמצאים בשביל ארץ ישראל, אבל אנחנו נמצאים גם בשביל השבת וגם בשביל הכותל, ואנו נעשה כל מאמץ שלא יהיה סחף בנושאים הללו, והשבת תישמר כהלכתה בפרהסיה.

לצפייה בנאום המלא של השר אורי אריאל