איך יצביעו חברות וחברי הכנסת על חוק איסור טיפולי המרה?

לקראת ההצבעה על הצעת חוק איסור טיפולי המרה של ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) שתעלה מחר, ריכזנו פה מגוון התבטאויות של חברות וחברי כנסת שעוד לא הצהירו איך יצביעו במליאה, אולם הביעו בעבר את עמדתם בנושא.

 

ח"כ שרן השכל (הליכוד):

"אני רוצה שילדים של כולנו יגדלו במציאות שמקבלת את כולם בדיוק כפי שהם. טיפולי המרה הם סכנה ממשית משום שרבים מהם מובילים לאבדנות. דברים אלו משר חינוך בישראל 2019 הם פסולים".

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת):

"האמת היא שהחברה הישראלית היא חברה שנדבקה בשנאה רבתי, בעיקר שנאה לאחר, לשונה. לעתים זו שנאה לערבי, לעתים זו שנאה לחרדי, לעתים זו שנאה ובוז לנשים ולעתים זו שנאה להומוסקסואלים וללסביות. לכן, צריך לעשות חשבון נפש."

ראש הממשלה בנימין נתניהו:

"דבריו של שר החינוך ביחס לקהילה הגאה אינם מקובלים עליי ואינם משקפים את עמדת הממשלה בראשותי… מערכת החינוך הישראלית תמשיך לקבל את כל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדל של נטייה מינית".

שר הבט"פ אמיר אוחנה (הליכוד):

"ממשלת הליכוד, התנועה הלאומית-ליברלית לא תיתן את ידה לטיפולי המרה. לא יקום ולא יהיה. המחקרים הרציניים בעולם מדעי הנפש מאוחדים סביב העמדה שלא רק שאין ביכולתם 'להמיר' את הנטייה המינית – הם מזיקים ועלולים לגרום לבני הנוער כאב וסבל המגיעים עד כדי אובדנות".

ח"כ מיקי חיימוביץ' (כחול לבן):

"האמירה של הרב פרץ על טיפולי ההמרה מזעזעת בעיני. הרעיון שאדם שמופקד על ילדים ובני נוער בעד הליך שידוע בהשלכות הנפשיות הקשות שלו הוא בלתי נתפס.

שר התרבות והספורט חילי טרופר (כחול לבן):

"ההסתדרות הרפואית הבהירה באופן חד משמעי כי "הטיפולים לשינוי הנטייה המינית לא נמצאו כיעילים והם אף עלולים לגרום לנזקים נפשיים, חרדה, דכאון ואובדנות". צריך את זה ביותר חד וברור? אני הולך עם הרופאים.

ח"כ עאידה תומא סלימן (הרשימה המשותפת):

"רפי פרץ הוא תומך מוצהר באפרטהייד ובטיפולי המרה. עוף לא זר בממשלת נתניהו. הנסיגה של הערכים הדמוקרטיים מביאה בהכרח לנסיגה בזכויות האזרח. מוכרחים לדחוק את האנשים האלה מהשלטון".

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן):

"העובדה ששר החינוך מאמין בטיפולי המרה לנערים ונערות ואף היה שותף להם מדאיגה ומסוכנת. טיפולים כאלה מובילים למקרים קשים עד כדי אובדנות בקרב הצעירים. הנטייה המינית של להט"בים היא לא מחלת נפש. על טיפולים אלו להיות מחוץ לחוק".

שרת התחבורה ח"כ מירי רגב (הליכוד):

"קראתי את הכתבה שחשפה את שיטות הפעולה של הארגון (עצת נפש), והזדעזעתי. אחרי שהגופים הפסיכולוגיים המקצועיים בישראל ומשרד הבריאות הזהירו מפני טיפולי המרה, שהוכח כי היא גורמת לתסכול ואובדנות בקרב הומוסקסואלים צעירים, ממשיך הארגון להפנות את הפונים אליו ל"מטפלים" בלתי מוסמכים שמפעילים שורה של לחצים נפשיים על אלה שיותר מכל זקוקים לתמיכה והבנה"

ח"כ סונדוס סאלח (הרשימה המשותפת):

"איך אפשר לחרוץ גורלות לאנשים בגלל לאום מגדר נטייה מינית צבע עור מוצא ו/או השילוב בינהם?".

ח"כ סאמי אבו שחאדה (הרשימה המשותפת):

"באופן חד וברור אני בעד זכויות האדם ולכן כל אדם יכול לעשות מה שהוא רוצה עם הגוף שלו, לא משנה אם הוא הומו, לסבית או כל דבר שמתחשק לו".

ח"כ פנינה תמנו שטה (כחול לבן), ח"כ קרן ברק (הליכוד): הניחו הצעת חוק לאיסור טיפולי המרה

 

 

 

שינוי גודל גופנים